Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Colitis ulcerosa ( vastagbélfe...

Colitis ulcerosa ( vastagbélfekély ) autoimmun betegségből gyógyult már ki valaki? A paleolit táplálkozás jó rá?

Figyelt kérdés
2016. júl. 29. 20:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Saját tapasztalatom nincs, de szerintem a paleo jó. Ami még annál is jobb, az a GAPS étrend.
2016. júl. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A paleolit nem jó colitiseseknek... Pl. csak a vízben oldódó rostokat javasolják, azt is csak nyugalmi periódusban. Így a paleolit esetében sok minden kiesik. Hasonló igaz az apró magvas gyümölcsökre, bár azt még nyugalmi periódus esetén sem. Én azt javaslom, hogy keress fel egy dietetikust a megfelelő étrend kialakításához, mivel ennél a betegségnél egyéni, hogy ki mit bír. A cél itt az érintett bélszakasz tehermentesítése. Tehát egy procticis esetén jóval megengedőbb lehet az étrend, mint egy pancolitis esetén.
2016. aug. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Ezért is jobb a GAPS étrend, a bevezető étrend első szakaszaiban nem szerepelnek pl. problémás gyümölcsök.
2016. aug. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Bár nagyon sok ilyen betegséggel élő ismerősöm van, olyat nem ismerek, aki kigyógyult volna belőle. Tudtommal kigyógyulni nem lehet. Úgynevezett nyugalmi időszakok és fellángolások váltakoznak. A paleolit nem ajánlott, külön étrend kialakítása szükséges.
2016. aug. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én colitises vagyok, és amennyire tudom nem gyógyítható, csak rövidebb-hosszabb időszakokra a kezeléstől függően tünetmentessé tehető.


A paleo táplálkozással kapcsolatban én mindig szkeptikus voltam, és olvastam olyan könyvet, amiben ilyen receptek voltak, de tapasztalatból mondom, hogy nem igazán lehet általános érvényű diétát ráhúzni a betegségre, mert nagyon egyénileg változik, hogy ki mit tolerál jól. (Általában egyébként a tej és a tejtermékek okozzák a legtöbb problémát.)


Másrészről nagyon függ a kezeléstől is. Fellángolásos időszakban, hatásos gyógyszer nélkül teljesen mindegy, hogy mit eszem, mert mindentől megy a hasam, rendes kezelés mellett, kvázi tünetmentesen pedig sokkal kevesebb lemondással jár, és akár belefér néha egy kis "bűnözés" is.


Érdemes keresgélni diéta után, hogy legyen egy átfogó képed az egészről, de azon belül is a legjobb tényleg, ha magadnak tapasztalod ki.


Remélem tudtam segíteni :)

2016. aug. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
A paleolit nem jó rá úgy tudom... én is colitis ulcerosa beteg vagyok. 6 évig volt az hogy nyugalmi időszak majd fellángolt.. sikerült 4 évre tünetmentesen és gyógyyszer nélkül lennem majd azt hittem kigyógyultam de vizsgák miatt kijött megint az összes tünet. kordában lehet tartani gyógyszerrel, megfelelő táplálkozással és persze kevésbé stresszmentes élettel. a diéta speciális de persze egyéntől is függ. valaki nagyon nem bírja pl az olajos és prázlis ételeket én eszem és nincs bajom persze nem naponta eszem csak időnként fő a biztonság. de ki kell tapasztalni mi az amit bírsz néha. de nagyon jó ételek vannak amik rendes élelmiszerből vannak csak kímélőbbek
2016. okt. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Ignis Subdialis ***** válasza:
74%

Az ilyen "gyógyíthatatlan" jelzőkkel érdemes óvatosan bánni, volt már jópár "gyógyíthatatlan" betegség a történelemben, amit hipp-hopp megoldottak aztán - pl. egy egyszerű kézmosással... a hivatalos álláspont inkább az, hogy "jelenlegi ismereteink szerint" nem gyógyítható és hogy pszichoszomatikus háttere van, amit azért tesznek hozzá, hogy mossák kezeiket, hogy jahátkérem, a beteg ideges, ezen csak ő tud segíteni...

Nekem egyetlen saját tapasztalatom van, a napi szintű húsevés nem jó rá, mert a hús sokáig lazsál a béltraktusban, szemben a növényekkel.

2017. márc. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

Ebben a filmben van egy srác, akinek sikerült meggyógyulnia (angol nyelvű):

www.youtube.com/watch?v=Aaxa7rxEbyk

Talán ebbe az irányba kellene elindulnod.

2017. márc. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért az erős kijelentés, hogy pszichoszomatikus háttere van.

Persze ezt igen sok mindenre rá lehet húzni manapság, de tipikusan nem egy pszichoszomatikus betegség a colitis ulcerosa, és vannak kezelési lehetőségek, senki nem mossa a kezét!

2017. ápr. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Kezelési lehetőségek vannak, gyógyítási lehetőségek nincsenek. ("jelenlegi ismereteink alapján") A pszichoszomatikusság lehetőségét akkor szokták bedobni, amikor valamit nem ismernek eléggé, de ez orvostól/műveltségtől függően bármire bevethető. Én pl. egy mai napig tartó problémát köszönhetek annak, mert a gyerekorvos szerint pszichoszomatikus okok miatt köhögtem anno 2 éven át.
2017. ápr. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!