Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan kéne táplálkoznom,...

Hogyan kéne táplálkoznom, hogy mindent megkapjon a szervezetem amire szüksége van? 15/l

Figyelt kérdés
Én egy iszonyatosan étkezési zavaros tinilány vagyok, viszont változtatni szeretnék ezen. Valaki hozzáértőnek a segítségét szeretném kérni, hogy hányszor egyek egy nap mikor és miket, hogy ne hízzak el. Mert én eléggé hizásra hajlamos vagyok.

2016. júl. 26. 14:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Röviden... Ha lehet, napi 5x egyél, mindig keveset. Reggelire lassú felszívódású szénhidrátot (zabot, teljes kiőrlésű kenyeret), délelőtt kevesebb fehérjét és több szénhidrátot, mint délután. Délután húsokat, és egész nap nagyon sok zöldséget. Amennyit csak lehet. A gyümölcsök se rosszak, de estére ne egyél olyan sokat, mint délután. Vacsorára a legjobb a hús vagy tojás, zöldséggel. Ha gondolod, beruházhatsz egy komplex multivitaminra, szerezz be aszkorbinsavat (c-vitamin, vegyél be belőle napi 0,5gr-1gr-ot), nem vészes árú egyik se. Amennyit költesz rájuk, annyit spórolsz az olcsóbb reggelin és a zöldségeken. Pár nap után könnyebb, először nehéz átállni. Minden nap igyál meg legalább 2l vizet, pihenj, és mozogj napi legalább 15-30 percet. :)

Csalni lehet, ne vedd túl szigorúan, de ha pl. csinálhatod úgy, hogy egy "csalónap" után következő nap tartasz egy 16 órás böjtöt. Ez azt jelenti, hogy ha mondjuk este 8-kor ettél utoljára, akkor következő nap délben egyél legközelebb, nem olyan nagy dolog, csak picit tisztít. :)

Ha lehet, szilárd táplálékot kb. 7 óráig vigyél be.

2016. júl. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!