Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Normális az, hogy engem nem...

Normális az, hogy engem nem hajtanak meg olyan ételek mint másokat?

Figyelt kérdés
Pl. Szilva, tej, dinnye, stb.

2016. aug. 2. 09:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Engem sem. De szerintem a tejnek normális esetben nem is kellene meghajtania csak laktózérzékenység esetén. A szilva széklet lazító, nem feltétlen hashajtó. Csak könnyebb vele. Igazi hashajtó hatáshoz nagyon sokat kellene enni belőle. De egyetlen olyan étel sincs aminek meg kellene hajtania vagy hasat kellene fognia, mert különbözően reagálunk minden ételre, nem vagyunk egyformák.
2016. aug. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Engem sem hajtanak meg ezek.

Sőt, a káposzta és a bab sem puffaszt.

2016. aug. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Meg a szilva tejjel se hajt meg, pedig az biztos recept, csak ehgyomorra kell enni.
2016. aug. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy ez. Ezek normál ételek (jó, a tejről lehet vitázni, de engem még úgy sem hajt meg, hogy évek óta nem iszom. a párom már elszokott tőle s normális, hogy ő nem bírja, én vagyok helikopter :D).

Engem semmi nem hajt meg. OK, hashajtót még nem ettem, de pl. fél liter savanyú tejtől semmi bajom nem volt, meggy és tej együtt is OK (miért ne lenne, a gyümölcsturmix is ilyen)... Mivel egyeseknél a zsír is ilyen, tervezem, hogy egyszer benyomok egy csomót magában, de mivel ez azért nem egy épeszű dolog, plusz szálkásítanék, nincs nagy motivációm. Az tuti, hogy 150 g zsír egyéb ételekkel egy étkezésre nem okoz semmi effélét.

Én ezt úgy tekintem, hogy különösen jól működöm, nehéz kibillenteni normál működésemből. De ha valakinek nem esik jól minden, azt is pozitívnak tekintem, jó, ha a test ad jelzéseket. Nekem is ad, elég sokat, csak hasmenés nincs soha.


A gyümölcs inkább azt hajtja meg, aki nem szokta meg az ilyen táplálkozást. Az tipikus.

2016. aug. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!