Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tehetnék anorexia ellen?...

Mit tehetnék anorexia ellen? (több lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még kb 14 éves koromban anorexiát diagnosztizált az orvos, a szokásos tünetekkel stb. Sikerült leküzdenem 19 éves koromra, stabil voltam 21 éves koromig, most viszont elindultam lejtőn... megint. Épp most a bmi-m szerint 18,64 vagyok, szeretném ezt a lefelé ívelő folyamatot megállítani és szeretni magamat és a testemet. Valaki esetleg tudna adni tanácsot? Nem tudom, hogy anno, amikor legyőztem ezt a szemét betegséget, mit csináltam másképp. :(

Előre is köszönök minden választ, tanácsot.

N/22



2016. aug. 4. 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
ne legyél vega
2016. aug. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egyes nagyon poénosnak képzeled magad? Idióta.


Kérdező, egy Jó pszichológus, vagy BÁRKI, akivel tudsz beszélgetni, feltárni, mi az ok, szuper segítség.

2016. aug. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

lol, nem vagyok kecske, a hús a mindenem.

tudom mi az oka, amiért kialakult. de visszaestem és kéne a segítség.

nagyon hosszú lenne ha leírnám >.<

2016. aug. 4. 11:30
 4/11 A kérdező kommentje:
még sosem voltam pszichológusnál és nem is tudom hol lehetne elérni normál áron, mert eddig csak nagyon drágákat láttam és mivel gondolom, hogy többször kell menni, sajnos nincs rá pénzem
2016. aug. 4. 11:32
 5/11 anonim ***** válasza:
Vannak TB által támogatott pszichológusok és pszichiáterek is, nem kell feltétlenül magánpraxisba menni!!!
2016. aug. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Menj be a lakóhelyedhez legközelebbi rendelőintézetbe vagy kórházba, 100% hogy van pszichiátria. Csak TAJ kártyát vigyél magaddal és teljesen ingyenes ellátásban részesülsz!

Hidd el: sokkal jobb a pszichiáterhez járkálni akár hónapokig is, mint benn feküdni a kórházban infúzióra kötve akár fél évig is!!! Merthogy: minél jobban fogysz, szép lassan elkezdenek leállni a belső szerveid, ennek tuti rosszullét lesz a vége, az orvosok megállapítják, hogy "súlyosan alultáplált" vagy, ezért bedugnak egy kórházba és mesterségesen táplálnak infúzión keresztül.

2016. aug. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Annyira nem gáz a helyzet , csak egy folyamatot szeretnék megállítani. lehet bevágok egy kg disznózsírt.. XD A jóga az segít? bár a sporttól kicsit félek, mert múltkor túledzettem magam és elég durván legyengült az immunrendszerem...
2016. aug. 4. 15:55
 8/11 anonim ***** válasza:

Jógát még nem próbáltam, de biztosan jót tenne. Vagy próbálj meditálni rendszeresen....

Esetleg még érdemes lenne elmenned egy Agykontroll tanfolyamra (bár az fizetős, de tuti hogy hatásos)!

A lényeg, hogy minden a fejedben dől el! Agyban tudatosítsd, hogy Te egészséges szeretnél lenni testben és lélekben egyaránt, így az agyad tudatosan jeleket küld majd a testednek és eszerint fogsz élni...

2016. aug. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A zsír nem hülyeség, kell az is :) Lehet, hogy van valamilyen ételallergiád vagy intoleranciád, ezt vizsgálták már? Szokott lenni erre utaló tüneted?

Nem tudom, miket szoktál enni, de szerintem nagyon fontos lenne, hogy minél több természetes ételt (zöldség, gyümölcs, hús, olajos magok, zsírok/olajok - nézz utána a clean eating-nek) fogyassz, és minél kevesebb feldolgozottat. A tejtermékekkel, szójával, gluténtartalmú gabonákkal, a tojással és a földimogyoróval (mint leggyakoribb allergénekkel) légy óvatos, figyeld, hogy reagálsz rájuk. Ha gyakran puffadsz, fáj a hasad, fejed, hasmenésed vagy szorulásod van, érdemes elmenni kivizsgáltatni (vérből).

Az intolerancia alattomos dolog, egy rakás betegséget (akár pszichéset is) és tápanyaghiányt tud okozni hosszabb távon.

2016. aug. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ugyan nem voltam anorexiás, de volt idő, amikor hiába voltam az átlagnál vékonyabb, nem voltam elégett magammal. Nekem a sport segített, edzőterembe járok, de sokáig otthon edzettem, így ha nem engedheted meg magadnak, az interneten is találhatsz sok jó videót. ;) Máig figyelek a kajára, a kalóriákra, makrotápanyagokra, de ma már azért, hogy szépen fejlődjek, megtartsam, illetve növeljem az izomtömegemet. :) Ha van kérdésed, szeretnél esetleg beszélgetni vagy tanácsot az étkezéssel, mozgással kapcsolatban, írj nyugodtan.;)

2016. aug. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!