Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vesekő kialakulása elkerülése...

Vesekő kialakulása elkerülése érdekében, milyen dolgokat érdemes betartani?

Figyelt kérdés
Most lettem túl egy veseköves bulin . AKinek volt gondolom tudja milyen kellemetlenségeket tud okozni. Olvastam általános dolgokat a megelőzésről ( sok vízfogagysztás, testmozgás stb) de érdemleges infót nem találtam. Van sok érv, ellenérv ugyan azon dolgokra . Aki tud tanáccsal ellátni azt szívesen venném . ( étkezés, vitaminfogyasztás, más egyéb)
2016. aug. 25. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt, viszont logikusan végig gondolva, ahhoz, hogy a veséd dolgozni tudjon, ahhoz folyadék kell. Ugyanakkor ha rendszeresen jársz a mosdóba, akkor a szervezeted tud tisztulni, az anyagok ki tudnak ürülni, amiknek ki kell, hogy ürüljenek.

Vagyis igyál elegendő folyadékot és menj annyiszor mosdóba, ahányszor csak szükséges, ne tartsd vissza és ne tartogasd. Szerintem ettől jobb módszer nincs.

2016. aug. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sok víz ivása nyers lédús gyümölcs citrom -szénsavas víz-nyers zöldségek fogyasztása .Kerülendő-tej-tejtermék-só-zsíros húsok-tojás-mogyoró-csoki-tabletták-szintetikus vitaminok .
2016. aug. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minden gyógyszerhez, vitaminhoz tartozó betegtájékoztatót olvass el! Nagyon sok gyógyszerre rá van írva, hogy vesebetegeknek nem ajánlott.
2016. aug. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!