Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van vesztenivalóm, érdemes...

Van vesztenivalóm, érdemes ezt megcsinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Amióta az eszemet tudom kövér vagyok, rengetegszer próbáltam lefogyni, de sikertelen volt mind. 178 cm vagyok és jelenleg 96 kg. Most a nyáron egy kicsit felszedtem mert próbáltam élvezni a szünidőt, így mindent ettem.


Egyik bloggon olvastam, hogy egy angol csaj felhizlalta magát azért, hogy bekerüljön a Guinness rekordok könyvébe, meg híradókban szerepeljen és ezzel pénzt keressen.


Arra gondoltam, ha már úgy sem tudok lefogyni én is felhizlalnám magamat és csak még nagyobbakat ennék. A nyári szünet maradék részében csak feküdnék és ennék, hogy minél gyorsabban hízzak. Suliba eddig direkt gyalog mentem azért, hogy mozogjak egy kicsit (Pesti vagyok, pár megállóra van tőlünk a gimim), de szeptemberbe inkább villamosoznék, hogy minél kevesebb kalóriát égessek el.


Úgy is állandóan bántottak, hogy így disznó meg úgy disznó, pedig én igyekeztem.


Szerintetek van mit vesztenem?


16/f



2016. aug. 26. 01:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen,van. Rengeteg betegség okozója lehet a túlsúly: cukorbetegség,szívproblémák csak hogy mondjam a legfőbbeket. Nem tudom hogyan próbáltál lefogyni de talán egy orvos sem ártana lehet valamilyen hormonproblémád van vagy más. Ne csináld ezt,meg fogod bánni.
2016. aug. 26. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne csináld, tönkreteszed vele az egészséged is...meg úgy az egész életed, csak gondolj bele, semmi rossz szándék, de még a rokonok is említenék a szüleidnek, hogy "úristen, és ő a ti gyereketek?" - gondolom nem esne jól nekik sem...

Küldhetnél magadról képet amúgy, mert kíváncsi lennék, hogy ilyen magasság-súly aránnyal hogy lehetsz annyira "kövér"...

2016. aug. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A 96 kiló még nem olyan nagy túlsúly. Én 120 kilóról fogytam 80-84 re.

A szervezet zsírégető mechanizmusa az alsó hasizmokban van. Ezeknek az izmoknak a mozgásban nincsen szerepe, csak is a beltartalmat tartja, hogy ki ne folyjon alulról.

Nos ezek az izmok ernyednek el, és a túlsúlyos emberek ezt már képtelenek mozgatni. Ez az izomzat tudatunkon kívül teszi a dolgát, és normál körülmények között elégeti a felesleges zsírt.

El kell érni, hogy ezt az izomzatot tudatosan legyünk képesek dolgoztatni, lehetőségekhez képest folyamatosan behúzva tartani. Ha ezt megtaláljuk, és képesek vagyunk erre, a szervezet végzi a dolgát, és beszabályozza testsúlyunkat a normál értékre, és ezt mindenféle hókusz-pókusz és megerölető munka, valamint diéta nélkül.

Van ennek egy másik logikus magyarázata is. Akinek ez az izomzat el van ernyedve, már nem támassza alá rendesen a belső szerveket, ezért a gyomor csak csüng a nyelőcső végén. És ahogy a lufit sem lehet a nyílásánál fogva tele tölteni vízzel, így a gyomor sem lesz soha tele, folyamatosan éhes az ember. De ha ez az izomzat aláfeszít a beleknek, a gyomrot megemelve, elmúlik az éhség érzet, nem eszünk feleslegesen.

2016. aug. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Előző: az alsó hasizmoknak nincs semmilyen kiemelt szerepük a zsírégetésben. A működésük ugyanúgy hat a szervezet energiamérlegére, mint bármely más harántcsíkolt izomszövet. És részt vesznek a mozgásban. Nyúlj csak előre így, ülő helyzetben messzire az egyik kezeddel, mintha el akarnál érni valamit, amit nem tudsz: ugye, hogy kicsit megfeszült? :)
2016. aug. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezek az izmok a medencecsonthoz vannak tapadva, ami nem mozog. Megfeszülése esetén, csak is a beleket támasztja alá.

Valamikor régen, még egy fekete-fehér filmben hallottam, mikor egy manökenlánynak mondta a nagyanyja, hogy "feszítsd meg az alhasad, és vékony maradsz!" Ennek a mondatnmak az értelmét, már csak akkor láttam világosan, mikor mindenféle tudományos hipotézis (fogyókúra, diéta, torna) nélkül negyven kilótól szabadultam meg!

Aki fogyókúrával szabadult meg 15-20 kilóktól, az egytől egyig mind a dupláját szedte vissza mikor abbahagyta a testkinzást. Én már 16 éve élek így teljes egyensúlyban a környezetemmel

2016. aug. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja, és erre mindenkinek magától kell rájönnie, mert ezt nem lehet mutogatni mint a vádlit! Mert ennek az izomzat mozgásnak, feszülésnek nincs külső látható nyoma.

Azok az emberek, akik még nem fedezték fel, nem tudatosult bennük, fogalmuk sincs, hogy ez létezik!

2016. aug. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gondolkodj már egy picit.

Ahhoz hogy te Guinness rekord tartó legyél, nem elég hogy felszedj pár kilót.

Oda több száz kilónak kéne hogy legyél (nagyjából 400-500)

Ha pedig ez teljesíted is, onnantól kezdve nem bírsz felkelni az ágyból, nemhogy menni az iskolába.

2016. aug. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem jobb ötletem van! Nőj még 22 centit, és kész. A 2 m-es magassághoz ideális lenne a 96 kilód. Tádáááám!
2016. aug. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintemegyél csak kővér! Én is az vagyok és elvezem :D
2018. szept. 10. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!