Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukor helyett mit használjak?

Cukor helyett mit használjak?

Figyelt kérdés
A lehetőlegjobb formában szeretnék lenni, szeretném ha lenne energiám, jobb kedvem, közérzetem. Egyes változtatásokat már beiktattam, most a cukor helyettesitése érdekel egészséges módon.
2016. aug. 29. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Én mézzel próbálom helyettesíteni.
2016. aug. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2016. aug. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az összes xilit, stevia, stb. megoldással az a baj, hogy 5 perce találták ki, aztán majd 20 év múlva kezdenek rájönni, ha valami baj van vele (ahogy az aszpartammal történt ugye, amire esküdözött 100-ból 100 "szakember", hogy ártalmatlan). A méz már pár tízezer éve működik.
2016. aug. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez baromság, mármint, amit az előttem levő írt. Az aszpartám tényleg szar, és általában szénsavas üdítőkbe teszik, ugyanúgy, mint az acesszulfám-K-át, mivel ezek ellenállnak a savnak. De a természetes édesítők azok jók, mint pl. a xilit, eritrit, stevia. A steviának van utóíze, úgyhogy nem javaslom. Az eritrit a legjobb, mert nem puffaszt és édessége szinte azonos a kristálycukoréval. A xilit viszont nagy mennyiségben puffaszt, de ugyanúgy lehet ezt is adagolni, mint a cukrot.
2016. aug. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A xilit megvan növényekben is, amiket eszünk, nem valószínű, hogy kis mennyiségben gond lenne vele... Akkor inkább az élelmiszeripari vackokat kerülöm.


Nos, nem muszáj használni helyette valamit, de szerintem is a xilit, eritrit, s ha bírod az ízét, a stevia a legkényelmesebb s legjobb. De egy csomó édességembe nem kell ilyesmi, a párom sokszor mazsolával váltja ki (igen, az cukros, de azért nem ugyanaz, mint a kristálycukor s mi a gond némi cukorral? energia lesz belőle), én sokszor kókusszal... Ott vannak az édes gyümölcsök... Teába, kávéba nem kell semmi, szokás kérdése...

2016. aug. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!