Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan kezdjek bele a tomegnov...

Hogyan kezdjek bele a tomegnovelo etrendbe?

Figyelt kérdés
Napi szinten edzettem dietas etrend mellett. Tulfogytam magamat es ez zavar illetve nem is egeszseges... Szeretnek hizni de nem zsirparnakat osszeszedni hanem izmost. Ehhez tomegnovelo etrend kell ha jol tudom, de hogy kezdjem el? Edzhetek ugyan ugy ahogy eddig csak egyek tobbet (tudom miket kell) el lehet ezt rontani? Nem fugg genetikatol?

2016. aug. 29. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Függ a genetikától. Előszőr tudd meg, hogy milyen testalkat vagy (olyan nincs,hogy csak az egyik) ektomorf, mezomorf, endomorf. Röviden: az ektomorf testalkat magas, vékony, hosszú végtagok a testhez viszonyítva. Nehezen hízik, tehát mindent ehet, nehezen szed fel zsírt, de izmot is nehezen! Ennek a típusnak sok szénhidrátra van szüksége. Kardió mozgás tilos neki, mivel nem lesz izomzata, így is alig szed fel valamit. A mezomorf a legjobb genetikájú. Eleve izmosnak kinéző testalkata van. Atletikus fajta, könnyen szedi az izmot magára, ha zsírt szed fel, akkor az a hasi régióban ragad le - a legtöbb férfinél a hasra megy a zsír, ez az android típusú elhízás, avagy a centrális elhízás-. Mérsékelt kardió mozgást kell végeznie. Az endomorf testalkat a nehéztüzérség. Könnyen szed fel izmot, de zsírt még könnyebben. Nehéz csontozatú egyének. A kardiót neki nyomnia kell ám keményen.


Az evésről annyit, ha tömegelsz, akkor a súlydat duplázd meg, és annyi fehérjét vigyél be, amennyi kijött eredményül. Csak állati fehérjéket vigyél be, mert ezek tartalmazzák mind a 20 proteinogén aminosavat, tehát teljes értékű fehérjék. A szénhidráttokkal játssz! Mármint tapasztald ki mennyitől zsírosodsz, és mennyi az amitől nem zsírosodsz,de még van energiád. Lényegében minőségi, szénhidrátokat fogyassz. Olyanokat, melyekben sok a poliszacharid. Ezt úgy ellenőrzöd az ételek tápérték táblázatán, hogy meg nézed mennyi szénhidrát van bennük. Például ez van írva: szénhidrátok 70,34 g amelyből cukrok: 1,2 g. Ez jó választás lenne, mert csak 100 grammban 1,2 gramm egyszerű szénhidrát van, ami azt jelenti, hogy a kaja vagy alapanyag csak 1,2 %-a gyorsan felszívódó szénhidrát (monoszacharidok, diszacharidok, triszacharidok pl. a maltotrióz), és a többi szénhidrát poliszacharidból áll, mint pl. a keményítő. A zsírra igazából nem kell különösen figyelni, mert a fehérjeforrások tartalmaznak zsírt általában. De ha viszel be zsírt, akkor törekedj a telítetlen zsírsav bevitelre, mert ezek kedveznek az érfalaknak. Pl. vannak ilyen zsírok a dióban, mogyoróban, kesudióban. A rost bvitel igen csak fontos, mert székredés lehet, ha nem eszel rostosokat, pl. zöldségek, zabpehely (nem utolsó sorban kitűnő szénhidrát forrás).

2016. aug. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a tartalmas es normalis valaszt!:) Igazabol ezeket tudtam mar, mert utana olvastam nagyon sok helyen. Lesz edzom es o majd segit mert az a baj hogy egyedul nem merek mar belevagni semmibe mert igyis nagy pofon hogy izmosodni akartam es lefogytam mert kb dietas etrenedem volt..nem merek se edzeni mar se tobbet enni addig amig egy edzo azemelyesen latva nem mondja azt. Sajnos ezen a heten meg nem lesz ezert erdeklodtem itt hogy mit tegyek addig, kondizerembe injabb nem megyek csak itthon fogok tornazgatni a heten es tobbet probalok enni mint eddig. Ugye nem teszem tobkre az eredmenyemet azzal hogy kihagyok par edzest es tobbet eszek? Nagyon tartok ettol
2016. aug. 30. 08:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne félj a kezdettől. Eredmény úgy is csak kb. fél év múlva lesz. Ha nem hízol, akkor szerintem nem lesz baj. Az izmoknak kell pihenés.
2016. aug. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szolid többlet kell, akkor nem várható jelentős zsírosodás. Persze ez genetika is és sokan mondják, hogy ettől-attól inkább zsírosodnak, ki kell tapasztalni.
2016. aug. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!