Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyek azok az ételek, száraz...

Melyek azok az ételek, száraz kaják stb. amitől fogyni lehet?

Figyelt kérdés
Amitől jól lehet lakni mellesleg nem rossz izű és nem hízlal...
2016. szept. 8. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyers zöldségek például.
2016. szept. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez ember- s ízlésfüggő. Én pl. szeretem a zöldségeket, más utálja. Engem semmiféle szénhidrát nem laktat, több kiló zöldség vagy egy csomó sültkrumpli éppúgy nem, mint egy nagy zabkása, több kiló görögdinnye vagy egy halom rizs...


A kalóriatöbblet hizlal.


A fentiek miatt nem lehet fixen válaszolni a fentiekre. Én kizárólag szénhidrátszegény, zsíros és megfelelően fehérjedús étrenden lakom jól alapesetben s ez is ízlik nekem. Másnak a sok rizs, zab vagy gyümölcs jön be. S van, akinek teljesen mindegy, mit eszik, ha a jóllakást nézzük, mindennel kb. ugyanúgy lakik jól s csak éhezve tud fogyni (nem koplalással, csak kalóriadeficittel, amitől éhes marad, bármit eszik).


De nagy általánosságban a fehérjedús ételek jók, a zöldségek pedig térfogatot adnak, ami élvezet s egyeseknek laktatás szempontjából is előnyös (plusz azért különféle tápanyagok szempontjából is jók). A zsír is jobban laktat, mint a szénhidrát, már általánosan, nem egyénszinten.

A rost is segíthet s a lassú felszívódású szénhidrátok is jobbak, mint a gyorsak, nagyon leegyszerűsítve.


De igazából ki kell tapasztalni, kinek mi jön be.

2016. szept. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!