Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A vegan taplalkozastol tenyleg...

A vegan taplalkozastol tenyleg nehezebb hizni? Nektek mik a tapasztalataitok? 15/l

Figyelt kérdés
A veganok erre az eltmodra eskusznek, hogy ez a legjobb, amit a karcsusagunkert tehetunk. Rengeteg szenhidrat, alacsony feherje es zsirbevitel? Mas meg azt mondja, hogy a szenhidrat laktat a legkevesbe ezert nagyon könnyu vegan etrenden tulenni magunkat, ami hizashoz vezet. Illetve tiniknek nem karos ez az etrend?

2016. szept. 11. 09:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

tudod ki találta fel a salátát?

A szegények

Eddzél

2016. szept. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%

Egy fejlődő szervezetnek szüksége van olyan eszenciális aminósavakra, amelyek nincsenek meg a növényekben.

Ráadásul a szénhidrát túlsúlyos étkezés nem is egészséges.

2016. szept. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Nem egy elhízott vegán van, bár ez az életmód ritka, mivel nagyon korlátozó. A kevés fehérje és esszenciális zsírsavak hiánya káros; de úgy eleve ennél az étrendnél nagyon pontosan és szigorúan meg kell tervezni mindent, hogy ne legyenek hiánybetegségek.


India példájából kiderül, hogy bizonyos génváltozatokkal rendelkező embereknél káros az ilyen étkezés, hamarabb meghalnak, ezért folyamatosan csökken a létszámuk a népességben. Persze az se jó, ha a vegánsághoz jó génváltozatod van, mivel az 40%-kal növeli a gyulladásos betegségek előfordulását.

2016. szept. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%

Nem a vegán vagy nem vegán táplálkozás az, ami befolyásol bennünket, hanem az, mikor, milyen és mennyi fontos tápanyagot viszünk be vagy nem viszünk be a szervezetünkbe és mellette mennyi mozgást végzünk, mennyire vagyunk hatékonyak a stresszkezelésben, milyen betegségeink és hajlamosító tényezőink vannak.


Kedves kérdező! Ha fogyni szeretnél, érdemes segítséget kérni a háziorvosodtól, mert vagy ő fog tudni jó tanácsokat adni vagy dietetikushoz irányít.


"India példájából kiderül, hogy bizonyos génváltozatokkal rendelkező embereknél káros az ilyen étkezés, hamarabb meghalnak, ezért folyamatosan csökken a létszámuk a népességben."

Légy szíves csatold be ide azt az anyagot, ahonnan ezt a példát vetted! Szeretném elolvasni.

2016. szept. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%

Aki az esszenciális aminosavak hiányáról ír, az jó lenne ha utánanézne, és nem írna hülyeségeket.


A növényekben klüön-külön megtalálható minden esszenciális aminosav, úgy kell összeállítani az étrendet, hogy komplett profilt adjanak ki. 2-3 féle növény fogyasztása naponta megoldja a gondot; egy vegán ennél jóval többfélét fogyaszt egy átlagos napon.


Mindemellett a szója, ami minden vegán joghurtban, tejben, sajtban megtalálható komplett aminosavprofillal rendelkezik, és nagyon fehérjedús.


Kérdező: egy normál felnőtt étrendje 40-70% szénhidrát, 30-30/15-15% zsír és fehérje. Egyénileg változó, hogy miből mennyire van szükség, egy sportolónál lehet, hogy pl. 45% fehérje és 15% zsír lesz az arány.


Alapjaiban véve az emberi testnek szénhidrátból van szüksége a legtöbbre, ha nem komoly sportoló az ember fia. Az a tévhit, miszerint sok fehérjét, kevés zsírt és kevés szénhidrátot kell bevinni elég egészségtelen, mivel a többletfehérje, amit a szervezeted nem tud feldolgozni ha nem sportolsz szintén elhízáshoz, gyomorproblémákhoz, és ami a legrosszabb, sok esetben rákhoz vezet. Ugyanis a rák elsődleges táptalaja a felesleges fehérjebevitel...

2016. szept. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%

Nekem az logikus, hogy sokkal könnyebb növényi étrenden meghízni, de ez ugye nagyon-nagyon összetett dolog... Mivel a szénhidrát laktat a legkevésbé, egy szénhidrátdús növényi étrend nem igazán tűnik a karcsúság titkának, de ez a kalóriaegyenlegen múlik. Van, aki remekül jóllakik szénhidrátbombákkal, van, aki rengeteget eszik, de lemozogja... Ha a sok szénhidrát közt jópár kiló zöldség van, az is segítheti a nem elszállt kalóriabevitelt (nálam ez fordítva van, illetve attól függ, milyen formában eszem őket. de a sok zöldség nagyon megdobja a kalóriabevitelemet azonos jóllakottság esetén)...


S ott van a szénhidrátszegény növényi étrend is... Azzal is lehet fogyni is, tömegelni is, zsírosodni is, kalóriaegyenleg kérdése.


Egy jó vegán étrend, 1-2 kiegészítővel tuti nem egészségtelen. Max. azt tudom elképzelni, hogy van, akinek mégis az, mert neki valamiért nem való az a stílus, amit követ. Nekem a szénhidrátdús növényi (vagy bármilyen) étrend egészségtelen, rossz közérzetet és alacsony energiaszintet okoz, a szénhidrátszegényt bizonyára meg tudnám oldani jól, kellő tudással, ha meg akarnám oldani. Érdekel a téma, nagyjából tudom, miben mi van, a fehérje bevitele szerintem igen egyszerű sima vegánként is (aki sokféle növényt eszik, nem hagyja ki pl. a gabonákat, az már komplikál, de még mindig megoldható), persze ez egyénfüggő, van, aki hússal képtelen összehozni...


Az alacsony fehérjebevitel mindenkinek egészségtelen, azonkívül szerintem átkozottul nehéz megvalósítani, nekem ahhoz már a zöldségek elől kellene menekülnöm, ami elég betegesen hangzik. Bár nem tudom, mit értünk alacsony bevitelen. A 0,8g/nettó ttkg az tipikus érték egyes körökben, láttam már maximumként is, nemcsak vegánoknál... Nem tudom, hogyan lehet annyit bevinni, főleg szénhidrátra alapozva s a szükséges tápanyagokat biztosítva, legalábbis ha szeretjük a zöldségeket és némi olajos magvat is szeretnénk enni... Ha növényi étrenden is arra kell koncentrálni, hogy nehogy túlszaladjunk a fehérjelimiten, az nem tűnik valami természetesnek.


Vegán vagy sem az ember, a fehérjeigény hasonló. Nyilván számít az aktivitás s ez-az, de hogy eszünk-e állati termékeket, az pont nem. OK, a növényi fehérjéből picit több kell, bár a felszívódást lehet segíteni, nem teljesen mindegy, mit mivel eszünk.

2016. szept. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%
#5: Sportolónál azt várnám, hogy a fehérje aránya kisebb legyen, hisz sokkal több a kalóriaigénye, míg a fehérjeigénye csak kicsit nő... Nem mindegy, mit sportol, persze. De aki mondjuk lenyom egy rendes biciklitúrát/-versenyt és 6000 kcal kell neki aznap, annál elég kevés százalék a fehérje, különben nagyon rosszul eszik... Az ultrafutók sem többezer kcal fehérjét tolnak, az felesleges és egészségtelen is lenne. Tipikusan cukrot esznek sokat.
2016. szept. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

4-es, szerintem erre gondolt:

[link]


Anno Facebookon osztotta meg egy ismerősöm, s akkor olvastam utána. A tapasztalataik szerint a több generációs vegetarianizmus növeli a rák és szívbetegségek előfordulását.

2016. szept. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7. elsősorban oylan sportolókra gondoltam, akiknél az izomépítés elsődleges (súlyemelő, birkózó, stb.). nyilván egy atlétánál minimális lesz a fehérje (kb. 15%).
2016. szept. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha csak a makrókat nézzük (szénhidrát, fehérje, zsír), vegán étrenddel is be lehet vinni a megfelelő mennyiséget, de ehhez muszáj hüvelyeseket (a szója is idetartozik) és gabonát fogyasztani. Megfelelő fehérjemennyiség mellett is lehet nem túl sok szénhidrátot fogyasztani, a zsírbevitel is megoldható. A gond csak az, hogy míg az állati fehérjeforrások könnyebben emészthetők, a hüvelyesek és a gabonák még megfelelő előkészítéssel (áztatás, főzés, esetleg fermentálás) is okozhatnak emésztési problémákat, ételallergiát. A szóját nem tartom biztonságos élelmiszernek (főleg nem az agyonfeldolgozott bolti szójatermékeket), nem alapoznám kizárólag rá a fehérjebevitelemet.

Azoknak, akik kevés tudással kezdenek bele a vegán életmódba, nem szánnak időt az étrendjük megtervezésére, elkészítésére, csak esznek mindenfélét, ami nem állati eredetű, és nem szednek megfelelő vitaminpótlást, hosszabb távon veszélyes ez az étrend. Akár hízhatnak is tőle, de az igazi veszély a fehérje, zsír és vitaminok, nyomelemek hiánya miatt kialakuló betegségek, izomvesztés, kóros mértékű fogyás, anorexia stb.

2016. szept. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!