Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Akik napi 1x esztek, ti a nap...

Akik napi 1x esztek, ti a nap melyik szakaszában esztek, mit és mennyit?

Figyelt kérdés
Hirtelen nagy mennyiséget esztek? Nap végére nem szédültök az éhségtöl? Vékonyak/normál/teltek vagytok?

2016. szept. 15. 04:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Én reggel 7-től este 7-ig. De meg is látszik rajtam.
2016. szept. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Arra való tekintettel, hogy nem tuti, hogy sok választ kapsz, írok, bár én nem egyszer eszem, hanem kétszer. Bár ha úgy nézzük, olykor egyszer, elhúzódóan...

Normális körülmények között az evési ablakom délután 3 és 7 között van. Lehet, hogy menne a napi egyszeri evés, bár szerintem nem lenne ideális, majd meglátom, de most szálkásítok, s kalóriadeficitben nem megy az egy. Amúgyis szeretek ebédelni és vacsorázni is :)

Nem eszem nagy mennyiséget, főleg most nem, az ebédem mindig megáll 1500 kcalban. Egyszer volt 2800, az már alakult, főleg, hogy a napi kalóriaigényem nincs ennyi, de akkor éhes voltam nagyon. Nem tudok mit kezdeni ilyen kis 600 kcalokkal, annyinak neki se állok, csak éhesebb leszek tőle.


Nem szédülök az éhségtől, mert nem koplalok s laktató, jó ételeket eszem, a nekem megfelelő időzítéssel. 2-3-ig (hacsak nem szálkásítok magamhoz képest keményen) pompás jóllakottság jellemez, utána eszem egy nagy ebédet és onnantól nem éhezem meg másnap ebédig - mivel bedobok egy kisebb vacsorát nem éhesen, az azért kell, hacsak nem nagyon nagy az ebédem, de életszakaszon is múlik, nem mindig vagyok egyforma. Ettem már egyszer egy nap, csak nem rendszeresen.

Még van feleslegem, pont ezt próbálom ledolgozni, aztán jöhet a tömegelés, akkor már lehet, hogy megy napi 1 evés is, de csak akkor alkalmazom, ha nem vagyok itthon vacsoraidőben. De a vacsorám akkor csak pár falat lesz, úgy tippelem.


Természetes időszakos böjtölő vagyok, nekem csak így esik jól, sosem erőltettem magam erre, viszont gyerekként átkozottul utáltam reggelizni, enervált és éhes lettem tőle. Ez mindenféle összetételű reggelinél így van, nemcsak a szénhidrátosaknál.


Talán nem árt megjegyezni, hogy lehetőleg erősen szénhidrátszegényen eszem. Én ugyan akkor is időszakosan böjtölök, ha nem, de sok ember automatikusan időszakos böjtre vált ketogén diétában, s amúgyis kevésbé éhes ekkor, mint máskor. Nekem mindössze összeszűkült az evési ablakom.

2016. szept. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!