Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hány falat egy adag étel?...

Hány falat egy adag étel? Mennyit szoktatok enni? Jóllakottságig esztek vahy hamarabb abbahagyjátok?

Figyelt kérdés
Evés után nektek nem kellemetlen,ha tele ban a hasatok? Én ilyenkor kövérebbnek érzem magam és nagyobbnak látom a hasam.

2016. júl. 14. 13:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesirasi hibakért
2016. júl. 14. 13:26
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Addig eszem ameddig jólesik, de nem szoktam annyira teletömni magam, hogy rosszul legyek evés után. Mivel lassan eszem, gondolom ezért megérzem, hogy mikor kell abbahagyni.
2016. júl. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lenne nagyobb a hasad evés után, mindenkinek az. Sok testépítő csinált már "előtte-utána" fotót egy átlag vacsi alkalmával. Én mindig annyit eszem, amennyi jól esik, persze tudatosan. Tésztából mindig bírnék még enni, de nem eszek, mert tudom, hogy elég volt. Sosem állok fel éhesen az asztaltól, és sosem eszem annyit, hogy hányingerem van tőle meg kajakómába esek. Napi négyszer-ötször, kevesebbet.
2016. júl. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lassan 40 évem alatt sosem számoltam a falatokat. Fogalmam sincs, mennyi egy adag étel, én sokat eszem egyszerre.

Általában jóllakottságig eszem, néha azon túl, de általában még az alapos jóllakottságon belül. Jóllakom és akkor jön fél tepsi meggyes pite, azt nem hagyom meg :D De nem eszem ennyivel túl magam, csak majdnem teljesen összevonok két étkezést.


Nagyon nincs tele a hasam, annál azért általában sokkal töményebb ételeket eszem, hogy akár 1500-2500 kcal étel nagyon megtelítsen... De ha mégis lightos ételből eszem vagy másfél-2 kilót, az valóban nem esik jól: feszül a hasam, miközben éhes vagyok, brrr.

Nyilván nagyobb az ember hasa evés után, ez normális. De az enyém mindig nagy, nem veszek észre különösebb változást. A karcsú páromon feltűnő, hogy evett, de ez természetes, az élet ilyen.

2016. júl. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az emberek döntő többsége addig eszik, amíg van kaja a tányéron. Mondanom sem kell, hogy ez az esetek legnagyobb részében nagyobb mennyiség, mint amennyi neki valójában kéne, ezért van annyi dagadt.
2016. júl. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!