Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Chili után gyomorégés?

Chili után gyomorégés?

Figyelt kérdés

Mindig szerettem a csípős ételeket, és hétvégén szert tettem pár igen erős paprikára (Trinidad Scorpion, Habanero stb). Nagyon jó ízűek, és bár a szájban sem gyengék, az igazi szenvedést a gyomromban (?) okozzák (a köldöktől kb 4-5 centire balra), égető érzés.


Amikor keveset eszek, akkor csak kicsit, vagy egyáltalán nem jelentkezik (ez mondjuk egy gombostűfejnyit jelent), ha többet, akkor rosszul leszek. Más csípős ételeknél (pl. magyar csípős paprikáknál, cayenne borsnál sem) nem jelentkezik, csak az ilyen extrémségektől.


Eddig 2x volt ilyen, de mindkétszer éhgyomorra ettem (tudom, nem kellett volna...). Ha eszek előtte/közben valamit, akkor úgy tűnik, nincs baj (pl. levesbe raktam belőle egy picit).


Miért lehet? Csak azért, mert éhgyomorra ettem? Meg fogok próbálni hasonló mennyiséget ebéd után is kóstolni, hogy meggyőződjek róla, de ha másnak volt/van esetleg hasonló panasza, az írjon.



2016. okt. 12. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézz meg egy indiai kajareceptet, nem véletlenül van, hogy a chili mellé mindig valamilyen tejterméket raknak az ételbe (joghurtot pl.) vagy evés után isznak tejes valamit.
2016. okt. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval egyek előtte/közbe zsíros valamit, hogy feloldja. Makes sense. Köszi!
2016. okt. 12. 22:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer egy nagyon erős étel után nemcsak gyomorégésem lett, hanem erős gyomorgörcsöm is és nem múló gyomorfájás, erős gyomorégés követte, enni szinte semmit nem tudtam, nagyon lefogytam, ezerféle kivizsgálás után protonpuma gátlót kellett szednem vagy 4 hónapig és diéta. Nehezen jött rendbe a gyomrom. Azóta nem merek nagyon erőset enni, bár én is imádom, de most már csak picit csípős ételeket eszem.
2016. okt. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3 sajnálom :/ nekem szerencsére csak rövid volt a gyötrelem, de azért jó lenne bármiféle hátulütő nélkül élvezni az erőset. Remélem segít, ha eszek előtte valami zsírosat.

Köszi a válaszokat!

2016. okt. 13. 08:48
 5/5 anonim válasza:
A magot nem tudja megemészteni a gyomor a chiliknél! Chilionos srácok mondták pesten és tényleg igy igaz a tapasztalatom szerint is!Ők kiszedik a magot a paprikából és úgy darálják le így a szószaik csak a szájban csípnek! Nagyon imádom!
2017. febr. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!