Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért egészségesebb a teljes...

Miért egészségesebb a teljes kiörlésű lisztből készült kenyér mint a fehér kenyér?

Figyelt kérdés

2016. okt. 15. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Mert lassabban szívódik fel, alakul glükózzá, vércukorrá. Ha egyszerre sok cukor kerül a vérbe, akkor a nagy része zsírrá fog alakulni, így hízik az ember.


Ha kevés cukor kerül a vérbe, mert kevés szénhidrátot eszel egyszerre, vagy lassú felszívódású CH-t eszel, akkor az inzulin képes csak a sejteknek adni, nem lesz feleslegesen sok cukor a vérben, ami menne zsírba.


Cukor kell a szervezetnek, abból kap energiát, viszont általában sokat eszünk egyszerre belőle és miután az inzulin a sejteket "megetette" a maradékot zsírba rakja, vagy ha kemény edzés után vagy akkor feltölti az izmokat, (glikogénnel=cukor).

2016. okt. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2016. okt. 15. 12:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Én azért veszek teljes kiőrlésű termékeket, mert nem készülnek hozzáadott cukorral, nincs bent cukor. A fehér kenyérben és társaiban viszont nem is gondolnád, hogy van. És nekem az íze is jobb. Meg, amit az első írt, de az annyira engem nem érint.
2016. okt. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. okt. 15. 15:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezen kívül a teljes kiőrlésű termékek tartalmaznak sok ásványi anyagot, amit a finomlisztesek nem, illetve gazdagok rostokban, ami jót tesz az emésztésnek.
2016. okt. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem :)
2016. okt. 15. 15:15
 7/8 anonim ***** válasza:
2016. okt. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amiért a barna cukor és a barna rizs is egészségesebbek, mint a fehér társaik.
2016. okt. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!