Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy napos rizstől lehet...

Egy napos rizstől lehet gyomorrontásom vagy valami más volt? Nem volt hűtőben

Figyelt kérdés
Tegnap délben ettem és este óta hasmenésem van. Bent fűtünk meleg van és nem rakta hűtőbe, én meg nem tudtam, hogy azt még meg fogjuk enni. Mondjuk a csirke sem volt jó, amit anya csinált hozzá, mert nagyon savanyú volt, lehet az is sok napos. Mániája, hogy mindent megetet mert még jó lesz az, semmit nem dob ki. 3 hetes sajtokat szokott az ételre rakni és hasonlók.
2016. okt. 15. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet, bár a savanyú hús nekem gyanúsabb. Ha valóban romlottak voltak, akkor "szerencsés" vagy, hogy csak hasmenésed van. Próbálj sok folyadékot inni, és diétázni a következő napokban. Illetve, ha anyukád nem rakja hűtőbe az ételeket, akkor te rakd be.
2016. okt. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Duenna ***** válasza:
Próbáld meg azt, hogy mielőtt eszel olyan kaját, aminek az állaga ismeretlen, szagold meg, egy csipetnyit kóstold meg, ennyitől még semmi bajod nem lesz, és ha úgy érzed, hogy sem szagra, sem ízre nem tetszik, akkor inkább ne edd meg. Ezzel elkerülheted a gyomorrontást.
2016. okt. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem először volt, hogy megetetett romlott ételt. Ha nem eszed meg, akkor meg megsértődik és beléd erőszakolja.
2016. okt. 15. 17:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekünk rendszeresen kint van 1-2 napot, de itt nincs meleg. Ha érzed, hogy fura, akkor lehetett, de én is a húsra gyanakszom.

A sajttól nem félnék, illetve attól függ, de a normál ételekre vigyázni kell.


Ahogy az egészségedre is. Sértődjön, én rossz ételt nem ennék, előbb sikoltoznék egész nap, hogy ne akarja többet vagy fenyegetőznék a családvédelemmel, egyik se szép az anyánk felé, de egy anya ne akarja megbetegíteni a saját gyermekét, a csudába is. Ép az elméje?!

Én antihipochonder vagyok jó génekkel, ételtől szinte képtelenség, hogy beteg legyek, de a romlott ételnek jó esélyei vannak. Nem sokszor próbáltam, mert nem vagyok mazochista. De nem valók emberi fogyasztásra, ha még csak az éhhalál sem fenyeget.

2016. okt. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!