Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek? Mit javasoltok?

Mit tegyek? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

14/L vagyok. 90+ kg. Már vagy 4x-5x próbáltam lefogyni, de nem nagyon sikerült.

Először még nagyon fiatal voltam (kb. 10 éves) és anya csak nem hagyta, hogy egészségtelenül táplálkozzak.Ezzel azt érte el, hogy nem fogytam, de nem is híztam.

Utána mikor egy kicsit idősebb lettem, anya befektetett 1 hétre, kórházba, ilyen fogyókúrára vagy mire, ahol napi 1x tornáztunk 1 órát, kevés kaját kaptunk (napi 3x), de az igen egészséges volt, volt cukorterhelés meg ilyesmi.

Ezt itthon is folytattam. Kb. 12 éves koromra majdnem mindennek a kcal tartalmát fejből tudtam. 1 év alatt 10 kg-t sikerült ezzel leadnom, de ez érthető, hiszen nem nagyon mozogtam. De megelégeltem azt, hogy körülöttem mindenki jóízűen eszik én meg csak ilyen zöldségeket eszek. Persze már eközben is be-be csúszott egy kis palacsinta, csipsz és társai.

Mikor később megelégeltem azt is, hogy ilyen sok a súlyom, rászántam magam a 90 napos diétára, mellette edzettem. Itt 13 éves lehettem. Az emésztésem teljesen felborult tőle minden bajom volt, ideges voltam stb.. 3-4 hónap alatt 10+ kg-t sikerült leadnom. Miután abbahagytam a diétát, már beljebb volt szűkülve a gyomrom, de feleannyi idő alatt visszajött az a jó pár kg.

Most 14 éves vagyok, és nagyon hirtelen rettenetesen elkezdett kirepedni a bőröm (has, belső comb, felkar alatti rész, az oldalam, csípőm). Igazából nem nagyon zavar a helyzet, mert egyébként is fiús vagyok (farmer+póló). Nem is szeretem kicsípni magam. Akaraterőm full 0 (pl: ha edzek és úgy érzem, hogy nem tudok többet megcsinálni, nincs az az ember, aki rávenne arra, hogy csináljam tovább. Valószínűleg elkezdenék sírni. Egyébként ezeket a diétákat soha nem szerettem, mindig csak anya erőltette (kivéve a 90 naposat), apa meg mindig anya ellen volt, amit én élveztem, mert azt ehettem, amit csak akartam. Most anya megint elkezdte mondogatni, hogy nyáron majd nem tudom milyen helyre fog rettenetesen drágáért bérletet venni nekem, és hogy kötelező lesz járnom. Persze 08:00-17:00-ig dolgozik (jó esetben) messze tőlem, szóval azt is csinálhatnám, hogy el se megyek. Nem tudom mit kellene tennem. Tudom, hogy lejjebb kéne adnom, de nem tudok. Imádok enni, és nincs olyan dolog, amiért ne ennék meg egy mekis fagyit pl. Lehet kaja függő vagyok, nem tudom. Szerintetek? Mit javasoltok? A véleményeteket nyugodtan írjátok meg, ha jó, ha rossz, bár szerintem inkább rosszak lesznek.



2016. máj. 22. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Azt jó lenne tudni, hogy mit jelent, hogy imádsz enni. Mert ha mondjuk a hétvégéd olyan, hogy pénteken megeszel egy pizzát, este egy tábla csokit, szombaton rántott húst sült krumplival, vacsorára szalonnás szendvicset, meg mellé két csomag csipszet, vasárnap meg beültök a mekibe, és erről nem tudsz lemondani, akkor az nagy baj.

Azt amúgy becsüld meg, hogy anyukád próbál segíteni, és finanszírozná a diétákat meg az edzéseket. Ne lógd el. Most még fiatal vagy, még bőven változtathatsz, de minden elpazarolt évvel egyre nehezebb lesz. S bár elterjedtek a "fogadjuk el magunkat, mindenki úgy él, ahogy akar" szövegek, hidd el, nagyon sok dologról fogsz lemaradni, sokról kell lemondanod, és sok csalódás fog érni, ha ilyen túlsúlyos maradsz. Én tudom, mert én is így jártam.

Most talán nem zavar, hogy milyen a bőröd, meg fiús ruhákat hordasz, de ez meg fog változni. Te is szeretnél majd csinos, csajos lenni, fiúzni, lazán végig sétálni nyáron a strandon, szép képeket csinálni magadról, büszkének lenni a testedre.

Ehelyett tudod mi lesz, ha nem változtatsz?

Kínos vásárlások anyukáddal, mert nem találsz majd magadra nadrágot, és minden pólóból kibugyogsz valahol, és mire felpróbálsz 2 ruhát, úgy leizzadsz, mint egy versenyfutó.

Az osztályban, társaságokban te leszel majd a husi csaj, aki mindig egyedül ücsörög, meg akit csak a barátnői kérnek fel táncolni.

Strandra nem mersz majd menni, mert mindenki téged fog bámulni, pláne, amikor leültök megenni egy lángost vagy hamburgert. Nem fogod hallani, de a konyhán is azon fognak viccelődni, hogy "na, ez tuti betolja 2 perc alatt, aztán jön még egy adagért".

Nem fog senki elhívni úszni, sem kirándulni, sem túrázni, sem biciklizni, mert te úgysem fogod bírni a tempót.

Ha felraktok egy közös képet a csajokkal, azt fogod látni rajta, hogy mennyivel nagyobb vagy náluk, és akkora a tokád, hogy télen már nem kell sálat viselned.

Aztán egyszer majd megtetszik egy fiú, és elég bátor leszel ahhoz, hogy odamenj hozzá, ő pedig talán udvarias lesz, és csak annyit mond majd, hogy bocsi, de nem vagy az ő mérete.

Arról nem is beszélve, hogy örökké fáradt leszel, beteges, lusta, nem fogsz tudni koncentrálni semmire, nem lesz erőd dolgozni, a hajad kopott lesz, a bőröd zsíros, narancsbőrös és pattanásos, az ízületeid, izmaid elgyengülnek, rossz lesz a vérnyomásod, a keringésed, az emésztésed, a tüdődnek kétszer annyit kell majd dolgoznia, a szerveid pedig szép lassan mind elzsírosodnak, és egyre több bajod lesz, plusz a hormonháztartásod is teljesen felborul.

Megér ennyit a kaja?

Ha fiatalabb lennél, nem mondanám, hogy fogyókúrázz, de már elég idős vagy hozzá, és most kell komolyan venned, különben évről évre simán felszedsz 10 kilókat, és mire észbe kapsz huszonévesen, addigra alulról súrolod majd a két mázsát.

Ne diétákat próbálgassatok, és ne tekintsd a mozgást valami kötelező rossznak. Neked gyökeresen kell életmódot változtatnod.

Gondolom azzal akkor már tisztában vagy, mi egészséges az ételek közül és mi nem. Próbálj meg odafigyelni, és legalább az idő nagy részében lemondani a nasiról, aztán ha megy a dolog, akkor havonta egy mekis fagyi még bele is fér.

A sportolást pedig élvezni fogod, ha tényleg elkezded, és rájössz, milyen eredménye van. Kívül-belül ezerszer jobban fogod magad érezni, és nem lesz szükséged csokira meg csipszre.

Ha én még egyszer ennyi idős lehetnék, biztos, hogy nem cseszném el még egyszer. Nagyon sok évem ment rá arra, hogy nem szedtem össze magam időben. Ne kövesd el te is ezt a hibát.

2016. máj. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az elsõ nagyon jól leirta. Nos, nem árt tudni, hogy az étrended 70%-ban döntõ a fogyókúrádban/egészségedben, a sport csak egy dolog. Hidd el, le lehet szokni a cukorról/édességekrõl. Le irnád légyszi, hogy hogy nézne ki egy napod étkezés szempontjából? Igy nagyobb rálátásom lenne, jobban tudnék segiteni.
2016. máj. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Reggeli: joghurt/müzli/szendvics

Napkozben 1-2 szendvics(a nap nehezsegetol függ), általában vizet iszom

Ebéd: ami a menzan van

Délután nem nagyon szoktam enni

Vacsora: müzli/ szendvics sok zöldséggel

Egyébként örököltem is az alakomat, szóval még nehezebb a helyzet.

2016. máj. 23. 23:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Reggelire a müzli jó, ha nem bolti agyoncukrozott (olvasd el ,hogy ne legyen benne hozzáadott cukor) De a legeslegjobb, ha te magad készited el otthon (zabkása pl. és friss gyümit vágsz bele vagy aszalt gyümi) A joghurtot irtad a reggelihez, én nem pártolom, de ha már ragaszkodsz hozzá, akkor zsirszegèny.

A fōétkezések között be kéne iktatni kisebb étkezéseket, pl. suliba vigyél almát/körtét tizóraira, uzsonnára is egyél valami lightosabb gyümit.

Vacsira lehet szendvics sok-sok zöldséggel, teljes kiõrlésû kenyérfélék, és lehetõleg ne egy kiló vajjal :D

2016. máj. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A menzás kajára nincsenek szavak....
2016. máj. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A menzas kaja nálunk iszonyat jó. Még a kelkáposztafőzelék is, bár nagyon nagyon ritkán van. Egyébként most már vannak ezek a só meg cukorkorlatozasok, és így valószínűleg sokkal egészségesebb a kaja. Személy szerint, én néha jobban szeretem azt, mint az ithonit.
2016. máj. 24. 08:40
 7/8 Danayszandy válasza:

Drágám, én örültem volna neki ha anyám törődött volna velem, de se apámat nem érdeklem sem anyámat, nem hogy még diétázni küldjön meg terembe...Nyári munkával szereztem pénzt és mentem edzeni ha szabadidőm volt+ gondolom van egy szabad felület ahova ! Akarat kérdése. Mond magadnak, hogy így nem lesz jó. Ismételgesd. Állj a tükör elé és nézz magadra, ha nem tetszik, döntsd el min kéne változtass. Nézz jó alakról képeket és döntsd el hogy megcsinálod de tényleg. Én tudtam magammal kommunikálni, persze nem ilyen skizo módon de tudtam hatni a gondolkodásomra.

"Persze 08:00-17:00-ig dolgozik (jó esetben) messze tőlem, szóval azt is csinálhatnám, hogy el se megyek" Miért nem akarsz menni? Neked jó ez az állapot amiben vagy ? Mert ha egy csepp hajlandóságot nem mutatsz, nem fog sikerülni :( Priviben irj, bocsánat ha megbántottalak

2016. máj. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Menj el zsírleszívásra.
2016. jún. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!