Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Te összekevered a kettőt,...

Te összekevered a kettőt, vagy előfordult már?

Figyelt kérdés
Rengetegszer hallottam már, hogy a szomjúságérzet hasonlít az éhséghez, és sokszor nem is éhes az ember csak szomjas, de összekeveri és eszik, pedig csak innia kéne. Velem ilyen még sosem fordult elő, mármint szerintem a két érzet egyáltalán nem hasonlít egymásra, pontosan tudom mikor vagyok éhes és mikor szomjas. Kíváncsi vagyok van-e olyan aki tényleg nem tudja eldönteni?
2016. okt. 17. 23:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Sokaktól olvastam már, hogy ők ilyenek. Én olyan vagyok, mint te, sosem keverném össze, hisz teljesen más a kettő.

Ha iszom, az nem segít az éhségemen, az evés még a szomjúságon tud, ha elég lédús az étel :D

Sokaknak a szomjúságérzete nem is működik rendesen, lehet, hogy ezzel van összefüggésben a dolog, valahogy éhséget éreznek szomjúságkor is, a test valahogy megoldja, hogy legyen jel, ha blokkolva van a szomjúságérzet kiadásának lehetősége, bár fel nem fogom, ez miért, hogyan lehet, de ehhez a szakterülethez nem is értek kicsit sem.

2016. okt. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is hallottam már ilyenről,és én sem értem,hogy másnak ez miért nem egyértelmű.Én is különbséget tudok tenni.
2016. okt. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én sem kevertem még soha össze a kettőt! Ha éhes vagyok, akkor éhségérzetem van, ha meg szomjas, akkor szomjúság! 😊
2016. okt. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!