Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktóz- és gluténérzékenység...

Laktóz- és gluténérzékenység okozhat pattanásokat?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta küzdök pattanásokkal, és hiába hallani, hogy a hormonok miatt alakulnak ki, azért 18 évesen elég nehéz ezt elhinni. Különféle kenőcsöt és krémet kipróbáltam már, de egyik se váltotta be a hozzá fűzött reményeket, és én hiszek abban, hogy belülről is kell valamit "tenni".

Már próbálgattam különféle gyógyteákat, meg ilyesmit, de azok se hatottak.


Utánanéztem a gluténérzékenység és laktózárzékenység tüneteinek. Nincsenek gyomorpanaszaim, semmi ilyesmi, és azon gondolkoztam, hogy ha nem is vagyok allergiás rá, attól még lehetnek ezek a kiváltó okok.



2016. ápr. 29. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én laktózérzékeny vagyok, de ennek ellenére a tejes dolgok nem okoznak gyomorpanaszokat, hanem minden másfélét. Többek között pszichiátriai panaszokat, lábfájást, stb. Úgyhogy én nagyon is el tudom hinni, amit írtál. Ráadásul nem is kerül pénzbe a kipróbálása. Egy hónapig ne fogyassz tejes ételeket italokat. Nálam bevált ez a módszer.
2016. ápr. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Először hagyd el a tejet és a tejtermékeket, aztán ha nem vált be, próbálkozhatsz a gluténmentes élelmiszerekkel.

[link]

2016. ápr. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehetnek. Különösen a tejtermékek okozhatnak kiütéseket pattanásokat. A laktózt ugyanis a bélbaktériumok bontják, ezáltal módosítja a bélflórát és különféle endotoxinok keletkezhetnek amik felszívódnak a belekből.


Egy próbát megér, hogy lecseréld laktózmentesre a tejtermékeket, vagy egy időre elhagyod őket és megnézed mi történik.


Nekem amúgy 20-on éves koromban öntötték el a ragyák a képemet. Évekig kínlódtam mindenfélével, végül a paleo diéta (életmód) hozta rendbe, de azért nem ajánlgatom egyből, mert sokaknak ez túl drasztikus, és lehet elég ha laktózmentesen táplálkozol.


Veszteni nem vesztesz semmit, ha kipróbálod.

2016. ápr. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 hell-ikon ***** válasza:

Nálam a magas zsírbevitel okoz pattanásokat jellemzően a hátamon. Azt is onnan tudom meg, hogy kiragyásodott, hogy viszket irgalmatlanul viszont ha vakarom kíméletlenül fáj.


Ezen jellemzően olajos magvakat értek (dió, mák, mogyoró, szotyi) magas zsírtartalmú tej (min. 2,8-as)több pohárral is adott napon vagy tejföl (20%-os).

2016. ápr. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!