Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az igaz hogy a gyerekek...

Az igaz hogy a gyerekek megvadulnak ha folyton partikajákat esznek?

Figyelt kérdés
Egy orvos mondta nem hivatalosan a családunknak hogy a Józsikát szoktassuk le a Big Macről, Coca Cóláról, Chio Chipszről, Twix csokiról, stb-ről, mert szerinte attól nem alszik este és ilyen kettyós...De ez a gyerek nem eszi se a pörköltöt, se a brassói aprópecsenyét se a rakottkáposztát se semmit mert az "rossz" ???

2016. nov. 6. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem annál a gyereknél aki csak ezeket eszi hamarosan az lesz a legkisebb gond hogy nem alszik el este. És ez a full egészségtelen táplálkozás gyerekkorban olyan betegségekhez vezet amit egész életében cipel.
2016. nov. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A "partykaja" se egészséges, meg a pörkölt se. Attól, hogy az házi és a falusaiak azt eszik folyton, még nem lesz egészséges. Nem véletlen, hogy mindegyik el van hízva és korán meghalnak szívrohamba. A lényeg a mérték lenne
2016. nov. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igaza van a dokinak. A pörkölt pedig nem rossz étel, jó fehérje- és zsírforrás, és legalább nem műkaja tele szénhidráttal. Én még nem láttam olyan gyereket, aki a pörkölttől lett volna kövér. Az enyémek se kövérek, pedig minden nap esznek húst, és a zsírt sem vetjük meg.
2016. nov. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én akármit ehetek, nem hízok. 25 évesen vagyok 47 kiló, kb. általános iskola óta ennyi vagyok. Ez még nem jelenti azt, hogy egészséges vagyok, hogy nem magas a koleszterin szintem és hogy az a sok zsír nem rakódik le szépen az érfalamra, és hogy 5
2016. nov. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
... és hogy 50 évesen nem fog ott elakadni egy kis vérrög, ami normál esetben meg se kottyanna
2016. nov. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Általában nem az étel a hibás, inkább a család ront el valamit ami már abból is látszik, hogy a gyerek csak gyorskaján él. Ezek nem okoznak hiperaktivitást, a cukortól sem éberebb. Viszont az ilyen gyerekeknél gyakori az inaktív élet, mozgáshiány. Ha nem csinál semmit egész nap, nincs miben elfáradni akkor jó hogy fent van egész este.

Ha számítógépes játékokkal játszik az esti órákban azok is fokozzák az agyi aktivitást és nehezen tud elaludni.

Az étkezésén is lehet változtatni. Sőt a kedvelt ételeket is ellehet készíteni máshogy. Házi hamburger, teljes kiőrlésű zsemlével, sok salátával, uborkával és paradicsommal ezerszer jobb alternatíva mint a gyorskaja.

2016. nov. 7. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!