Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért eszek ennyit?

Miért eszek ennyit?

Figyelt kérdés
Sajnos elég sok gondom van a táplálkozással. Van hogy nem bírok enni, zavar hogy körülöttem az emberek nézhetik, hogy éppen eszek, nem kívánok nagyon semmit. És van a másik véglet, hogy nem bírom abbahagyni az evést... hiába érzem, hogy jól laktam, vagy, hogy már tele vagyok nem tudok leállni. Ez miért van? hogyan tudnék rajta javítani?

2016. nov. 13. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Rendszertelen, tápanyaghiányos táplálkozás, leptinrezisztencia. Ebből jó kis anorexia vagy bulímia is lehet még.

Enni kell, bármennyire is néznek emberek. Ezt amúgy csak te gondolod így, kb. senkit nem érdekel, hogyan, mennyit eszel, max. akkor lehet rossz véleménye (joggal) egyeseknek, ha egy halom egészségtelen étellel tömöd magad 100 kilósan, vagy éppen mondjuk három levél salátát szedsz ebéd gyanánt 35 kilósan, de a legtöbb embert még ez is hidegen hagyja, főleg, ha nem is ismer.

2016. nov. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megtudhatom a korod,nemed,súlyod,magasságod?

Ezer oka lehet-gondolom önbizalomhiányos vagy,tesképzavarod van esetleg elégedetlen vagy magaddal és az,hogy mások elött nem mersz enni ez enyhe szociális fóbiára utal. Sajnos én is ilyen vagyok. A baj,hogy nem eszel sokáig,tápanyaghiány és üres gyomor alakul ki,esetleg depresszió,alvászavar.. így természetes,h legközelebb nem bírsz leállni az evéssel,mert teljesen ki van ilyenkor ürülve a szervezeted meg összes raktárad.

2016. nov. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Velem is ez a helyzet csak annyiban más hogy én mások elött is sokat eszek és sajnos 120kg és 17/F vagyok
2016. nov. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy csak egy oka van a kettőnek:

- az első szociális fóbiás tünet (ettől önmagában még nembiztos, hogy az vagy. sok embernek van ilyen faja szégyellőssége. nem vagy ezzel egyedül)

- a második lehet egy stressz levezetés, vagy pótcselekvés (ez se ritka)

persze egyik se normális, de még azért egy bilumiától, vagy anorexiától szerencsére messze van. jó, hogy észrevetted magadon, így tudsz tudtaosan változtatni is ezen

2016. nov. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok, kb 176 cm es 60kg körül ingázok.
2016. nov. 13. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!