Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha gyümölcslevesnek csak a...

Ha gyümölcslevesnek csak a levét eszem és azt is csak leszűrve, akkor is egészséges, viszek be vitamint?

Figyelt kérdés

Az almán kívül semminek gyümölcsöt nem eszek meg, azt sem túl gyakran szoktam. Nem a gyümölcsök ízével van a bajom, mert például a banános csokit, szaloncukrot, epres joghurtot (nem darabosat!) is megeszem, de magukat a gyümölcsöket nem bírom. Hányingeren lesz a rostoktól, és hogy kiszámíthatatlan, hogy milyen lesz az ízük, állaguk. (Például az almánál is, nem tudni mielőtt beleharapsz, hogy kásás lesz, kemény vagy puha, édes vagy savanyú... a narancs rostjaitól szó szerint rám tör az ökrendezés...)

Szeretnék egészségesen táplálkozni, de ezek miatt nem igazán tudok. A gyümölcslevest is csak szűrve eszem, de véletlenül se legyen benne semmilyen darabka, mert akkor nem csúszik le, inkább visszafele jönne :(



2016. nov. 13. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

A vitamintartalma benne marad, de nem egészséges így. Mégpedig amiatt, mert a rostok híján olyan kínzó a hasnyálmirigyednek, mintha kristálycukrot ennél kanállal.


Egyél inkább nyers zöldségeket, a vitamin azokkal is pótolható. Valamint menj terapeutához, mert ez a fóbia nem normális és leküzdhető.

2016. nov. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ugyanez van a zöldségekkel is, nyersen egyáltalán nem eszem őket, karfiolt rántva vagy rakott karfiolt megeszem, tudom így pont nem a legegészségesebbek, de nyersen ezeket sem tudom megenni. A zöldborsónak a szagát nem bírom, a többinek az ízét állagát... :(
2016. nov. 13. 14:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez a fajta válogatósság az autistákra jellemző. Nem, nem egészséges a gyümölcsleves cukros leve. Annyit tudsz tenni, hogy leturmixolod bormixerrel a gyümölcsöket, kevés vízzel vagy más folyadékkal, amíg teljesen homogén nem lesz. Citrusféléknek kinyomod a levét és leszűröd. Ez utóbbi vitaminok szempontjából hasznos, de a rostokat az előbbi módszerrel tudod bevinni, és ez nagyon fontos, mert a beleidnek szüksége van növényi rostokra. Az érett banánt sem tudod megenni? Zöldségekből puhára főtt répát, egyéb zöldségeket sem? Esetleg ezeket is leturmixolva húsleves levével, kvázi krémlevesként? Dióféléket eszel?
2016. nov. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*botmixerrel, bocsi :)
2016. nov. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A diót kifejezetten szeretem és a magvas dolgokat (pisztáció, szotyi, mogyoró). Az autistás dologra már én is gondoltam, vicces egyébként, hogy gyógypedagógus vagyok :D

A leturmixolós dologra is gondoltam már, csak nincs itthon turmixgép, de majd akkor beszerzek egyet. Banánt pl eperrel és tejszínnel turmixolva jó?

2016. nov. 13. 14:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Kb. a vitamintartalom 1/4-ét viszed be, ugyanis jelentős része a rostokban, gyümölcshúsban található.
2016. nov. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha bírod a tejet, akkor jó. (Az autisták között sok a glutén- és tejfehérje-intoleranciás.) Ha az apró magokat nem szereted, a szamóca, málna, áfonya stb. turmixokat hagyd egy kicsit állni, a magok le fognak süllyedni az aljára. Nekem egyik kedvencem az áfonya-banán-kókusztej turmix.
2016. nov. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A leves levével csak a kioldódott ásványi anyagok egy részét viszed be. A vitaminok, főleg a hőre érzékeny vitaminok döntő többségét a leves megfőzésével gallyra vágtad.

Én is a nyers gyümölcs turmixolását javaslom. Nem feltétlenül kell tejjel. Egy narancs kifacsart levében is összeturmixolhatod az almát, vagy a banánt, vagy bármit.

A gyümölcsök nyersen vitaminosak. A főzés a vitaminok többségét tönkre teszi. A gyümölcsben értékes ásványi anyagok vannak szerves komplexekhez kötve. És rendkívül fontos a rost tartalmuk. A megfelelő széklet elkészítéséhez a szervezetünknek szüksége van az emészthetetlen rostokra.

Nyers gyümölcsöket turmixolj, pépesíts.

És frissen, eltárolás nélkül fogyaszd el.

2016. nov. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!