Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ennyi kaja kevés volt tegnap?...

Ennyi kaja kevés volt tegnap? Vagy miért vagyok rosszul?

Figyelt kérdés

Mostanában (pár hónapja) kevesebbet eszem. (500kcal körül). És ma + tegnap kegyetlenül voltam. Tegnap reggelire nem is ettem keveset. Megettem másfél szelet sonkás kenyeret. Aztán ebédre egy levesmerőnyi spenótfőzeléket és vacsorára egy tál teljes kiörlésű müzlit. Plussz kismillió almát, azt is este. Tudom hogy elrontottam, nem kellett volna annyi alma. Este éjjel 2-ig forgolódtam az ágyban mert fájt a hasam és kétszer mentem ki hányni. Ma reggel pedig fel akartam kelni tízórait pakolni a húgomnak és alig állok a lábamon, megy a hasam, tiszta fekete a kép ha felállok vagy akármit csinálok és majdnem elájultam mert nem tartott meg a lábam és leestem.

Mitől lehetett? Nem ettem olyan keveset mint máskor, elkaphattam valami vírust, vagy gyomorrontásom van?

16/l



2016. nov. 17. 05:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lehet, eddig bírta a szervezeted a hónapok óta tartó éhezést, sanyargatást.

Sürgősen egyél normálisan.

Ha netán még egy vírust is elkaptál, az a kiéheztetett szervezetet még jobban megviseli.

2016. nov. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Országosan hányás/hasmenés járvány van. Ettől függetlenül az 500 kalória nagyon kevés.
2016. nov. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, kevés volt. Hiába a sok alma, gyakorlatilag semmi fehérje és zsiradék nem volt benne, zöldség is nagyon kevés, a kenyér és a ki tudja, milyen (cukros, bolti?) müzli nem nevezhető minőségi, tápláló ételnek. Ha a koplalással tönkreteszed az emésztésed, nem kell csodálkozni, ha már a tejet (spenót) vagy az almát sem tudja rendesen megemészteni a gyomrod. Hacsak nem voltál már előtte is tejfehérje- vagy laktózérzékeny, de ha nem is, még lehetsz... És persze, egyoldalú étkezéssel vagy koplalással nem fogod bevinni a fontos vitaminok, ásványi anyagok mindegyikét (még jól megtervezett étrend esetén is előfordulhat hiány, hát még így). Az immunrendszered legyengül, és jönnek a fertőző betegségek, majd gyógyszer gyógyszer hátán, és már tönkre is mentél. Gondolkodj egy kicsit ezeken, megéri?
2016. nov. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A müzli nem volt cukros. De már régóta eszem keveset és mégse volt semmi bajom. Nem akarok gyógyszereken élni, de mikor megpróbáltam pár napig többet enni (jobb esetben róka lett a vége) a mérleg vagy 3 kilóval többet mutatott. Mi lenne, ha állandóan sokat ennék? Sportolni meg nem tudok, mert anyum azt mondta, elfelejthetem a konditermet ha állni se bírok, meg, hogy két almával meg egy flakon teával nem is fogom bírni az edzéseket.

Szóval a sport is ki van lőve. De ha nem sportolok és többet eszem értelemszerűen elhízok.

2016. nov. 17. 14:15
 5/12 anonim ***** válasza:

Nagyon nem mindegy, miből próbálsz többet enni. Nehezen emészthető vagy egészségtelen ételekből inkább nem kéne, és ebbe a müzli és a kenyér is beletartozhat, nemcsak a hüvelyesek vagy a szója. Ha elszoktál a zsírtól, akkor nem érdemes csülökpörkölttel teleenni magad. Ha rég nem ettél csokit, ne tolj be egy egész táblát. Apránként kell szoktatni magadat a nagyobb adagokhoz.

"De ha nem sportolok és többet eszem értelemszerűen elhízok." Viszont ha többet eszel, sportolhatsz is, és nagy eséllyel nem fogsz hízni. És hogy mi a több? Kezdetnek mondjuk minden héten 200 kalóriával emeld meg a napi kalóriabeviteledet, és ezt kezdésként lehetőleg fehérjékből (tojás, húsok, hal) és 2 kanál zsiradékból fedezd, mert az nagyon hiányzik az eddigi étrendedből. Ha megvan a nap minimum 50 g fehérje (a húsok max. 30%-a fehérje, 1 tojásban 5 g van), akkor ehetnél több zöldséget, friss és érett gyümölcsöket (ne csak almát), magokat, főtt ételeket, leveseket...

2016. nov. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Még annyit írnék, hogy egy 500 kalóriás, fehérje- és zsírszegény étrend egyenes út az anorexiába. Próbáld meg szép lassan feltornázni a mennyiséget legalább 1000 kcal-ra, és ennek nagy része ne pékáru legyen. Nem tudhatom, mennyi az alap kalóriaigényed, de vannak jó oldalak (kalóriabázis pl.), ahol azt is ki lehet számítani, belevéve a későbbi esetleges sportot is.
2016. nov. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"De már régóta eszem keveset és mégse volt semmi bajom."

Tudod, a nullkalória is ilyen. Nem eszel napokig és semmi bajod... De gondolod, hogy akkor hosszútávon is menni fog?

A tested nagyon ügyes, küzd, bont, feléli a mikrotápanyag-tartalékokat... Kálciumot vesz ki a csontból, ésatöbbi.

Aztár hirtelen skorbutos leszel, ha még C-vitamint se vittél be, könnyen törsz csontot és romlik a fogad, gyenge leszel, kihull a hajad, begörcsöl a lábad a magnéziumhiánytól (de aztán jönnek az idegi bajok is), a hormonrendszered tropára megy...


S csak mert pár szánalmas kalóriát beviszel, csak lassítod ezt a folyamatot. Több kell.


Pár nap alatt +3 kiló... Ah és az tuti zsír, amihez 21000 kcal többlet kell, de a tested a semmiből is képzi, amikor normálisan eszed... Legalább az anyag- és energiamegmaradás törvényét tiszteld, nem vagy mágikus fényevő.

Nyilván felugrik pár kiló, vízben és salakanyagban. Ha annyit eszel, mint normálisan kellene, akkor a koplalással belassult anyagcseréd miatt icipicit hízhatsz az elején, de az sem sok pár nap alatt...


Csodálkozol, hogy nem működsz elegendő üzemanyag nélkül? Én nem. Ez a természetes, nagy simi a testednek, ami nem szép csendben szenved, majd esik össze, hogy az intenzíven gondolkodj, vajon mi a baj, hanem szól egy idő után. Halld meg és figyelj rá, tiszteld, szeresd s add meg neki, amire szüksége van ahhoz, hogy jól szolgáljon.

2016. nov. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is ezt csináltam , kb 2 hónapig. Le is ment 10 kg , viszont a végén ültem a kádban és majdnem elájultam (500 kcalt ettem ez alatt +sportoltam). Most már felmentem 1000kcalra , és szép lassan emelem. Néha ha rossz napom van koplalok , de jobban érzem magam ha többet eszem.
2016. nov. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azóta mióta kiírtam a kérdést nagyon durván fáj a hasam. Görcsöl, fel vagyok puffadva, nem vagyok éhes sem, de annyit eszem mint a család többi tagja és mégis rossz. Az egész gyomrom forog minden áldott nap. Úgy gondoltam visszatérek az adagomhoz mert ezt nem bírom már.
2016. nov. 21. 13:48
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor bizony ez neked való:

[link]

2016. nov. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!