Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Megfelelne ez az étrend...

Megfelelne ez az étrend "diétának"?

Figyelt kérdés

16 éves, 175 cm és 83 kg fiú vagyok. 5 éves korom óta rendszeresen sportolok, nem volt azóta olyan évem mikor semmit sem sportoltam volna. Most éppen Thai boxolok már 1 éve. Soha nem voltam vékony, mindig kicsit "erősebb, kötöttebb" testalkatú voltam, de most úgy érzem, hogy az a pár kiló felesleg ami rajtam van, kicsit korlátoz a küzdősportban. Mivel nem versenyszerűen űzöm ezt a sportot, nincs időhöz kötve hogy mikor adom le a plusz kilókat, ezért nem szeretnék annyira kemény diétát. Jelenleg nincs beosztva hogy mikor és mennyit eszek, és soha nem is volt. Most sem szeretném pontosan időhöz kötni hogy mikor-mit eszek minden nap, csak azt szeretném megkérdezni, hogy egyáltalán miket szabad ennem?

Arra gondoltam, hogy reggelire sima "Jóreggelt" szeletet eszek, délelőtt almát-banánt, délben éppen azt amit édesanyám főz, délután tojásrántotta, este pedig szintén gyümölcs vagy müzlis gabonapehely.

A célom hogy legalább 5 kilót leadjak, de jobb lenne inkább 7-8 kilót.

Ételek terén nagyon "finnyás" vagyok. Nem eszek zöldséget, mert szinte az összeset utálom. Gyümölccsel kicsit jobb a helyzet, kifejezetten szeretek almát és banánt enni.

Tudom, hogy az az "étrend" amit feljebb írtam nem különösen diétás, de arra lennék kíváncsi hogy sportolás mellett működne-e (Illetve iskola mellett sajnos nem tehetem meg hogy pl. minden nap ebédre csirkemellet egyek rizzsel)

A válaszokat előre is köszönöm!:)



2016. dec. 3. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Fordítsd meg a reggeli és a délutáni ennivalót. Reggel egyél többet,laktatóbbat,nagyon jó a tojás. Estére pedig kevesebb cukrot tartalmazó gyümölcsöt(pl. alma), joghurt, zöldésget egyél. A szénhidrátokat csökkentsd le,kevés pékárut, tésztát egyél és az a legjobb,ha ezek teljes kiőrlésűek vagy rozsból készülnek.Schobert Norbi már mondott sok mindent,de a diétája nem rossz olvasd el. Nem arra gondolok,hogy a Norbi update termékeket kell venni,hanem az alapelvet követni. Nincs mellette éhezés,tehát akár örökre is lehet csinálni és szépen fogyaszt.
2016. dec. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Legyenek jók a makrók s egyél változatosan.

Az az "amit édesanyám főz", a világon semmit nem mond, mennyiségek nélkül pedig a többi sem sokat.

Ha beviszed, amit kell és kalóriadeficitben eszel, fogynod kell. Nincs olyan, hogy diétás, millióféle diéta van. Bár az esti cukrot nem sokan támogatják. Ha neked az a jó, nekem nem gond, csak azért jobb lenne, ha fehérjét is ennél utolsó és első étkezésedre is, bár az összbevitel a döntő. Sokan csinálják ezt, hogy szinte minden étkezésük szénhidrát és ennyi. Nálad legalább van rántotta, ha az sok tojásból van, az jobb, de egy rendes, főtt ebéd után nem sokkal nem tuti, hogy nagy rántottát tudsz enni... Bár ki tudja?


Több zöldséget is ennék, nyersen is. Sok haszna van.

2016. dec. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Egyetértek az első kommentelővel. A lényeg az, hogy csökkentsd a szénhidrát és cukor mennyiséget. Én egy éve űzöm versenyszinten a sportot , fokozatosan szoktam le a szénhidrátról, szinte már nem is eszek olyat. A gyümölcsökkel vigyázz, elég sok gyümölcscukor van bennük, persze napi egy alma nem árt, viszont a banánban is elég sok a szénhidrát, én általában edzés előtt szoktam fogyasztani, hogy adjon egy kis energiát ;) /16 éves, lány/
2016. dec. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha kevés zöldséget eszel, akkor kellenek a gyümölcsök, vitaminok és rost bevitele miatt. Nem 1-2 banán fogja megakadályozni a fogyást, a maga 90 kcal/100g-jával, főleg, ha cukros édességek helyett eszed.

Azért megpróbálhatnál több zöldséget is enni, nem vagy más kisgyerek. Vannak olyan ételek, amiket nem azért eszünk, mert kifejezetten finomak, nekem is vannak ilyenek. Egyszerűen szüksége van rájuk a szervezetünknek. Ha megszokod az ízüket, végül még meg is szeretheted őket, én így voltam a zellerrel, gyerekként utáltam, most pedig levesben kifejezetten szeretem. 40 évesen vettem rá magam, hogy újra megkóstoljam, először még nem ízlett, de sikerült túltennem rajta magam, most pedig rendszeresen eszem.

Ha csak 5 féle zöldséget eszel, kezdésnek az is jó, egyél belőlük sokat, és néha kóstold meg azt is, amit eddig nem szerettél. Salátákban, vegyes zöldségköretekben, levesben egy pár nemszeretem zöldség nem tűnik fel annyira, nem muszáj őket magában enni. Tehetsz rájuk önteteket, eheted őket sütve is, úgy kicsit más lesz az ízük. Sütőtökből, répából, céklából lehet édes ételeket is készíteni, gyümölcsökkel párosítva. Csak fantázia kérdése, nagyon sok jó recept van.

A zöldségek nem csak a vitaminok és rostok szempontjából fontosak, hanem azért is előnyösek, mert nagyon sokukban igen kevés a kalória, a szénhidrát, így ha a fehérjék mellé zöldségeket eszel, kevés kalóriával is kellemesen teletöltheted a hasad, így lehet jóllakottan is fogyni.

Anyukád pedig főzzön neked olyan ebédet, amiben jó sok fehérje van, mert a többi étkezésed nagyon fehérjeszegény, kivéve talán a rántottát (de az jobb lenne vacsorára, cseréld fel az uzsonnával).

2016. dec. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*nem vagy már kisgyerek (bocsi)
2016. dec. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A zöldségek tényleg igen jók, bár közel sem mindenkit laktat akár 1-2 kiló kalóriaszegény zöldség. De mindenképpen hasznosak és szerintem rém finomak is. A zellert én se szeretem, de csodás ízt ad a levesnek és pár ételben nem is rossz. Változik is az ember ízlése, de annyi zöldség van, valamelyik csak bejön valamilyen formában... Próbálkozni kell.
2016. dec. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!