Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha köretnek zöldségeket eszek...

Ha köretnek zöldségeket eszek az ebédhez, az egészséges?

Figyelt kérdés

pl uborka, paradicsom, káposzta, saláta, ceruzabab, répa, stb?


Ezek jók köretnek? Vagy érdemes enni burgonyát és rizst is?



2016. dec. 13. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Igen, néha enni is kell rendes kaját, mert elesel az utcán, ha nem lesz erőd.
2016. dec. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A zoldsegek mind nagyon egeszsegesek.
2016. dec. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát #1 válaszíró azt mondod hogy ha zöldségeket eszek nem lesz elég energiám? Ezért kell rizs és burgonya is? Több energiát ad?
2016. dec. 13. 19:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Be kell vinned, amit kell. Soha nem kell rizst és krumplit enned, de ehetsz. Engem roppantul enerválna, hacsak nem mikromennyiségben enném. Sokfélék vagyunk, nincs ezzel baj.

Energiát zsírból is bevihetsz, de persze zöldségből is elég sokat, ha tudsz kilószámra tartalmasabbakat enni...


Érdekelnek az érdekes táplálkozási stílusok, amiket évtizedekig lehet nyomni (mert rövidtávon nem kunszt). Egyetlen ételcsoport nincs, amit mindenki enne...


Sokunknak zsíros fehérjeforrásai vannak, mire én azt megeszem, szálkásításkor alig marad keretem zöldségre... Nem hiányzik az energia, sőt.

2016. dec. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#1 A rizs,meg a krumpli mióta számít "rendes' kajának..?Szinte egy merő keményítő mindegyik.Keményítőre nincsen alapvetően szüksége az emberi szervezetnek,sőt.Majd beviszi zsírból az energiát a kérdező.Gyümölcsből,zöldségből,olajos magvakból meg lehet fedezni a szénhidrátszükségletet.
2016. dec. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, a legjobb választás.

Összeszámoltam múltkor, kb. 25 féle zöldséget eszem kisebb-nagyobb rendszerességgel. Krumplit, rizst ritkán, max. hetente egyszer, kis adagban, de akkor is megy mellé még sok zöldség. Kenyeret soha. Akkor lehet jó a krumpli és a rizs (vagy más gabona, pl. hajdina, köles stb.), ha a fehérje és zöldség valakinek még kevés a jóllakáshoz. Nekem nem hiányoznak, így is jól tudok lakni (most ettem meg az ebédemet, sült csirkecomb brokkolival, dugig vagyok, a sütőtökpürémet már meg sem bírom enni, pedig terveztem).

2016. dec. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!