Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Táplálkozás

A kérdés

Milyen emésztőenzimet szedjek, és mikor?

A lehető legjobb emésztőenzim komplexet keresem. Amit kigondoltam jelenleg az, hogy külföldről rendelem a Now Super Enzymes készítményét. Azt leszámítva, hogy többen allergiásak a benne levő szulfitra, jól értékelt termék, és ár/érték arányban szerintem jó választás lenne. Szerintetek?

A másik kérdésem, hogy mikor szedjem be a tablettát, illetve hogy mennyi ideig segít, mikor bomlik le magától. Pl ha reggel bevenném, meddig segítene lebontani az ételeket? Talán az egyes enzimeknek más lebomlási idejük van.

Keress kérdéseket hasonló témákban: emésztőenzim, enzim, Betain, laktáz, amiláz, proteáz, lipáz, bromelain, Papaya

2016. dec. 15. 11:25  Privát üzenet  

A válaszok
A szulfitok kerülendők, rákkeltők, bélkásoító stb hatása lehet. Mint tartósítószer, lényegében ugyebár méreg. Egyáltalán mi a fenének neked emésztő enzim?

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont 2016. dec. 15. 11:35 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm az információt, ezt nem tudtam.

Állandóan pattanások jönnek ki rajtam, főleg a homlokomon, emésztési zavarra gondolok. Nem bírom a tejet, de kerülöm is, szóval ez nem lehet gond. Talán a szénhidrátok/cukrok a gond, de aztán lehet, hogy a fehérje is.

Nem tudom hogy miből áll egy gasztroenterológiai, vagy enzimhiány vizsgálat, és hogy mit tudnának megállapítani, de gondolom ha nem magánorvoshoz mennék, akkor minimum 2-3 hónap várakozási idő lenne ott is. Egy ilyen készítmény pedig nem egy túl nagy összeg, hogy kipróbálja az ember, és sok jótékony hatásai lehetnek.

# 2/8Időpont 2016. dec. 15. 11:51 Privát üzenet
Alapból csökkentsd az édesség és szénhidrátbevitelt. Már ez maga is segíthet.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont 2016. dec. 15. 11:54 Privát üzenet

A Now termékek elég jók, de vehetsz papaya enzim készítményt is. Közvetlenül étkezés előtt kell bevenni. De lehet, hogy egyszerűbb a gyomorsavadat erősíteni, mert ha nincs elég gyomorsavad, az emésztési folyamatok sem indulnak be megfelelően. Erre legjobb házi savanyított káposztát készíteni, és a levéből 1-2 evőkanállal bevenni az étkezés elején. Esetleg jó lehet a tiszta, adalékmentes almaecet is, de a gyógyszertárban is kereshetsz erre való készítményt. És szedj valami jó probiotikumot.

A pattanások lehetnek túlzott omega 6 beviteltől (omega 3 hiánytól) és egyes vitaminok, nyomelemek hiányától is, és jobb óvatosnak lenni a bolti krémekkel, arctisztító készítményekkel. Én csak olyan dolgot kenek magamra, ami élelmiszerként is használható.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont 2016. dec. 15. 12:00 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Szeretnék kipróbálni egy enzim komplexet, csak nem szívesen veszem meg az elsőt, ami elém kerül, próbáltam összehasonlítani a hatóanyag mennyiségeket. Aki tud javasolhatna 1-2-t jó ár/érték arányút. Valószínűleg külföldről rendelném meg azt is, mint a vitaminjaimat. Itthon dupla annyiba kerül.

# 5/8Időpont 2016. dec. 15. 12:02 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A kérdés alatt szereplő Now Super Enzymes tartalmaz papaya gyümölcs port, és papaint is, csak hát ott vannak a szulfitok. Ez esetben lehet nem árt alternatívát keresnem. Ezt a gyomorsav erősítést is kipróbálom, köszönöm! :)

# 6/8Időpont 2016. dec. 15. 12:10 Privát üzenet
Még egy dolog eszembe jutott. Hormonproblémáktól is lehetnek pattanások, ezen a téren rendben vagy? Az emésztési problémák általában a székleten is észrevehetők (hasmenés, szorulás), illetve egyéb tünetek is jellemzik, pl. puffadás, hasfájás. Ilyeneket tapasztalsz mostanában?

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont 2016. dec. 15. 12:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Látszólag minden rendben van, de valószínűleg mégsem.

# 8/8Időpont 2016. dec. 16. 09:49 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Állandó fáradság, koncentráció zavarra milyen vitamint szedjek?
Hányingerre milyen gyógyszert szedjek, hogy már a 5. kanálnál ne legyen hányingerem?
Milyen vitaminokat, ásványi anyagojat szedjek?
Milyen komplex vitamint szedjek élsportolóként? Ami természetesen nem doppinglistás?
Milyen multivitamin tablettát szedjek influenzás időszakban?
Milyen vitamint szedjek kirepedt ujjbegyre?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Táplálkozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!