Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen emésztőenzimet szedjek,...

Milyen emésztőenzimet szedjek, és mikor?

Figyelt kérdés

A lehető legjobb emésztőenzim komplexet keresem. Amit kigondoltam jelenleg az, hogy külföldről rendelem a Now Super Enzymes készítményét. Azt leszámítva, hogy többen allergiásak a benne levő szulfitra, jól értékelt termék, és ár/érték arányban szerintem jó választás lenne. Szerintetek?


A másik kérdésem, hogy mikor szedjem be a tablettát, illetve hogy mennyi ideig segít, mikor bomlik le magától. Pl ha reggel bevenném, meddig segítene lebontani az ételeket? Talán az egyes enzimeknek más lebomlási idejük van.



2016. dec. 15. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A szulfitok kerülendők, rákkeltők, bélkásoító stb hatása lehet. Mint tartósítószer, lényegében ugyebár méreg. Egyáltalán mi a fenének neked emésztő enzim?
2016. dec. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az információt, ezt nem tudtam.

Állandóan pattanások jönnek ki rajtam, főleg a homlokomon, emésztési zavarra gondolok. Nem bírom a tejet, de kerülöm is, szóval ez nem lehet gond. Talán a szénhidrátok/cukrok a gond, de aztán lehet, hogy a fehérje is.

Nem tudom hogy miből áll egy gasztroenterológiai, vagy enzimhiány vizsgálat, és hogy mit tudnának megállapítani, de gondolom ha nem magánorvoshoz mennék, akkor minimum 2-3 hónap várakozási idő lenne ott is. Egy ilyen készítmény pedig nem egy túl nagy összeg, hogy kipróbálja az ember, és sok jótékony hatásai lehetnek.

2016. dec. 15. 11:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Alapból csökkentsd az édesség és szénhidrátbevitelt. Már ez maga is segíthet.
2016. dec. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A Now termékek elég jók, de vehetsz papaya enzim készítményt is. Közvetlenül étkezés előtt kell bevenni. De lehet, hogy egyszerűbb a gyomorsavadat erősíteni, mert ha nincs elég gyomorsavad, az emésztési folyamatok sem indulnak be megfelelően. Erre legjobb házi savanyított káposztát készíteni, és a levéből 1-2 evőkanállal bevenni az étkezés elején. Esetleg jó lehet a tiszta, adalékmentes almaecet is, de a gyógyszertárban is kereshetsz erre való készítményt. És szedj valami jó probiotikumot.

A pattanások lehetnek túlzott omega 6 beviteltől (omega 3 hiánytól) és egyes vitaminok, nyomelemek hiányától is, és jobb óvatosnak lenni a bolti krémekkel, arctisztító készítményekkel. Én csak olyan dolgot kenek magamra, ami élelmiszerként is használható.

2016. dec. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szeretnék kipróbálni egy enzim komplexet, csak nem szívesen veszem meg az elsőt, ami elém kerül, próbáltam összehasonlítani a hatóanyag mennyiségeket. Aki tud javasolhatna 1-2-t jó ár/érték arányút. Valószínűleg külföldről rendelném meg azt is, mint a vitaminjaimat. Itthon dupla annyiba kerül.
2016. dec. 15. 12:02
 6/8 A kérdező kommentje:
A kérdés alatt szereplő Now Super Enzymes tartalmaz papaya gyümölcs port, és papaint is, csak hát ott vannak a szulfitok. Ez esetben lehet nem árt alternatívát keresnem. Ezt a gyomorsav erősítést is kipróbálom, köszönöm! :)
2016. dec. 15. 12:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Még egy dolog eszembe jutott. Hormonproblémáktól is lehetnek pattanások, ezen a téren rendben vagy? Az emésztési problémák általában a székleten is észrevehetők (hasmenés, szorulás), illetve egyéb tünetek is jellemzik, pl. puffadás, hasfájás. Ilyeneket tapasztalsz mostanában?
2016. dec. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Látszólag minden rendben van, de valószínűleg mégsem.
2016. dec. 16. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!