Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az étkezési zselatin jó az...

Az étkezési zselatin jó az ízületi kopásra?

Figyelt kérdés

Nekem azt mondták,hogy néhány naponta érdemes egy kiskanállal,teáskanállal megenni belőle és ez hosszú távon jót tesz az ízületeknek,a porcoknak és még a kopást is csökkenti vagy segít visszaépíteni.

Ez tudományosan megállja a helyét?



2016. dec. 19. 15:25
 1/4 anonim válasza:
Úgy tudom használ. Bár tudományosan bizonyitani nem tudom, de a szomszédnéni régen mindig fájlalta a térdét mostansag meg semmi baja. Azt mondta h az orvosa tanácsára hetente 2x 3x eszik főzött zselatint vagy kocsonyát.
2016. dec. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Valószínűleg jó a porckorongokra, mert azok is zselés anyagból vannak, gondolom visszaépíti.

Sok embertől hallottam már, hogy jót tesz a porcoknak.

2016. dec. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgy is jó ha nem főzzük fel hanem a zacskóból eszünk egy kanállal?
2016. dec. 21. 23:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez így igaz! A zselatin fehérjékből áll, ugyanúgy mint a csontjaink és a porcaink, ezért ha megesszük akkor beépül.

Az állatokat (főleg malac és marha) kicsontozzák, a húsukat viszik a boltok húspultjaira, a fennmaradó csontokból pedig zselatint állítanak elő.

Megeheted a zacskóból is, de elkészítve élvezetesebb elfogyasztani!

2017. jan. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!