Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek napi ennyi kaja...

Szerintetek napi ennyi kaja egy 20 éves lánynak aki nem sportol, sok? Hamar el fog hízni?

Figyelt kérdés

reggelire egy tükörtojás + szelet fehér kenyér, tejeskávé cukorral


ebéd/ vacsora nagy tál melegétel ( hús mindig, körettel vagy tésztával és saláta)


Emellett pár kocka csoki minden nap.


2017. jan. 4. 00:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kevés és ráadásul egészségtelen dolgok
2017. jan. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%

Napi 6-9 evés, normális. Ez így borzalmasan egészségtelen.

Ha tényleg.., mondhatni napi egysuer eszel.. háát, ha nem is hízol el, de tönkreteszed tested.

2017. jan. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem lenne sok, de pont így lehet elhízni a legkönnyebben.

Többször kéne enni, sokkal változatosabban. Hol vannak a gyümölcsök, zöldségek, olajos magvak, nyers ételek?

2017. jan. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

Ettől max. éhen halni fog, nem elhízni. 1 szelet kenyér után már 2 órával meghalsz az éhségtől. 2-3 szelet tekinthető 1 adagnak.


Reggelire kell sokat enni, vacsorára meg kevesebbet, úgy egészséges.

2017. jan. 4. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Fehér kenyér helyett teljes kiőrlésű vagy pur-pur, tejeskávéból cukrot elhagyni.

Nagy étkezés helyett több kicsi.

2017. jan. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Sunshinedoll ***** válasza:
Nem sok, bár az én ízlésemhez mérten sok benne a cukor és kevés a zöldség.
2017. jan. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Sunshinedoll ***** válasza:
60%

Egyáltalán nem egészségesebb reggel sokat enni, mint mondjuk nem enni reggel egyáltalán, vagy épp vacsorára sokat enni (komoly erőedző ismerősöm esküszik a nagy adag vacsorára és minimális nyers kaja fogyasztásra a délelőtti órkában, sőt, egészséges felnőttnél egy egész napos böjt/hét is abszolút rendben van), a kalória reggel is meg este is kalória, ráadásul ha valaki bezabál reggel, alapból petyhüdten kezdi a napját, mert az idegrendszere átáll relax módba. Mindenki egyen annyit reggelire, amennyi jól esik neki.

A napi 5-6-10 evést meg el lehetne felejteni, a kérdező nem testépítő, és nem is csecsemő, hogy 3 óránként ennie kelljen.

Mondjuk a kalóriát sport nélkül én is keveslem.

2017. jan. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7


A napi többszöri, kisebb adagokban történő étkezés MINDENKI számára sokkal előnyösebb.

Nem éhezteted ki a tested reggeltől fogva, hogy aztán ebédidőben teletömd. Az emésztés kiegyensúlyozottabb lenne, bizonyos egészségügyi problémák (hasi görcs, puffadás, stb.) javarészt megszűnnének, a szervezet sokkal egyenletesebben elosztva lenne képes felhasználni energiatartalékait, és általában csökkene a túlsúlyos elhízás mértéke. A posztprandiális aluszékonyság (kajakóma) alig érzékelhető szintre csökkenne.

2017. jan. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Sunshinedoll, az nem a warrior diet?
2017. jan. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"winsxs nevű felhasználó válasza:

#7

A napi többszöri, kisebb adagokban történő étkezés MINDENKI számára sokkal előnyösebb.'


ööö... NEM. Annyira nem, hogy tele van a megfelelő kategória olyan kérdésekkel, hogy sokunknak nem esik jól a többszöri kicsi étkezés, a szervezetünk jelzi egyértelműen. Én vagyok az élő példa, megpróbáltam, három hónapig erőltettem, utáltam. Neked úgy esik jól, akkor rendben, de nem kell megtéríteni az embereket, mert nem csak a te utad lehet helyes.

2017. jan. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!