Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek napi ennyi kaja...

Szerintetek napi ennyi kaja egy 20 éves lánynak aki nem sportol, sok? Hamar el fog hízni?

Figyelt kérdés

reggelire egy tükörtojás + szelet fehér kenyér, tejeskávé cukorral


ebéd/ vacsora nagy tál melegétel ( hús mindig, körettel vagy tésztával és saláta)


Emellett pár kocka csoki minden nap.


2017. jan. 4. 00:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A napi 3 étkezés pedig egyenes út az elhízáshoz, akárki akármit mondhat, ez így van. Ez után jön a nem tud mit enni, mert a morzsától is hízik katasztrófa, ami a szervezet válasza a kiéheztetésre. Ilyenkor elkezdenek diétázni, meg salátákon élni, és még kevesebbszer enni, mint eddig. Erre az lesz a válasz, hogy még jobban elhíznak... Lelassítják az anyagcserét, a szervezetük minden kalóriát beépít zsír formájában, mivel ki tudja mikor kap legközelebb tápanyagot, ezért vésztartalékol.
2017. jan. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Jól van utolsó, nyugodj le szépen. Csak a te módszered a tuti, mind elkezdünk óránként enni, csak te ne húzd fel magad, az nagyon fontos. Mindenki szeret, biztonságban vagy. Talán enned kellene valamit, hogy ne legyél ilyen ingerlékeny.
2017. jan. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én kizárólag napi egy evéssel tudok fogyni, mivel így vagyok pompásan jóllakott kalóriadeficitben. Nagyon kényelmes is. A vércukorszintem szinte egész nap szép alacsony, bár az ebédem se dobhatja meg valami nagyon, mert még elég szénhidrátszegényen is eszem s a fehérje sem sok.

Utána lehet olvasni az időszakos böjtölés előnyeinek, nyilván nem mindenkinek való, de sokaknak ez az ideális, akár 1, akár 3 étkezéssel.


Sok testépítő sem eszik gyakran, mert akkor csak végigéhezi a napot. Egy kis étkezés sokunknak azonnal éhséget okoz, akkor is, ha előtte jóllakottak voltunk. Én arra tippelek (elég biztos vagyok benne), hogy extrém érzékeny vagyok az inzulinszintem megdobására, s valamiért a nagy étkezések passzolnak hozzám (1200 kcaltól felfelé). Képtelen vagyok 800-at ebédelni, próbáltam, nem megy, kaparom a falat az éhségtől, bármilyen étrenden. Jó, ma már talán nem, de nem jó.


Ja, de eltértem.


Kérdező, nincs mennyiség, de normál adagokat számítva kevésnek tűnik. A reggeli pedig nem valami jó, enyhén szólva.

Azt viszont nem tudhatjuk, hogy mennyi étellel nem hízol, ezt csak kitapasztalni lehet.

2017. jan. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Á, van még mit írnom


#11: Rengeteg ember tart súlyt 3 étkezéssel (mégis mit számítana az étkezések száma? :D). A párom is, aki hízékony. Ha kevesebbet mozog, hízik. Ha 2-szer eszik, fogy. Mivel ekkor csökken a kalóriabevitele. Amikor én 5-ről 3-ra, majd 2-re váltottam, ugyanúgy stagnáltam. 1-nél már szerencsére fogyok, ha nagyon, nagyon ügyelek a kalóriabevitelre.

Az anyagcsere pedig több nap koplalás utáén lassul, napi 1 evésnél köszöni, nem. Tudományos cikkek és sokak tapasztalata alapján.

2017. jan. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!