Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha tobb feherjet eszem es...

Ha tobb feherjet eszem es kevesebb szenhidratot/zsirt akkor a zsir le fog menni rolam?

Figyelt kérdés

2017. jan. 4. 21:44
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
+ a kaloriaszintemen alul
2017. jan. 4. 21:45
 2/12 anonim ***** válasza:
Ja, nagyjából igy működik a dolog. De ha kcal deficitben vagy akkor meg a szénhidrát arany csökkentés sem feltétlen szükséges.
2017. jan. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

Umm, ha a napi szükségletednél több fehérjét eszel azt többek között glükózzá alakítja a szervezet a véráramba kerülve, ami a vesét és a májat terheli. Hajrá...


Az ember elsődleges energiaforrása a szénhidrát és a zsír, miért akarod megfosztani tőle a tested?


Értelmetlen diéták helyett inkább a lassú felszívódású szénhidrátra, többszörösen telített zsírokra kéne átállni.

2017. jan. 5. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyetértek, leszámítva a többszörösen telítetlen zsírokat. Ezekből pár grammra van szükség, többletben oxidatív stresszt és egyéb problémákat okozhatnak. Nyugodtan lehet telített és egyszeresen telítetlen zsírt is enni, azok is egészségesek, és nincs a többszörösen telítetlenhez hasonló kockázatuk. Gyakorlatilag az ilyen forrásokból (oliva, kókuszzsír, állati zsírok) is bevihető a szükséges többszörösen telítetlen zsír, csak sajnos többnyire omega-6 túlsúlyosak, ezért napi 1-2 g omega-3 kiegészítés nem árt.
2017. jan. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A fehérje nem csodaszer állítsanak a sport mozgás rovat sárga kapszulán félrenevelt idiótái bármit...

Ha kcal többletben vagy hízol, ha kcal mínuszban akkor fogysz...

1gramm szénhidrát 4kcal

1gramm fehérje 6kcal de amennyi munka van vele 4kcal nak minősül

1gramm zsír 9kcal...


Ha önmagában a szénhidrátot vagy a zsírt lecseréled fehérjére de wzzel még ugyan úgy nem leszel kcal mínuszban, akkor nem fogysz egy grammot sem... de más egészségügyi problémád adódhat miatta...

2017. jan. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Elegendő fehérjét egyél, ne túl sokat. Mivel ez még alig ad kalóriát, am kötelező minimum zsírral együtt sem, kell valami energiaforrás, szénhidrát vagy zsír, különben koplalsz, fokozódik az izombontás (hiába eszel akár sok fehérjét, logikus, hogy koplaláskor a költséges s nem feltétlenül szükséges izmokat szívesen bontja a test), belassul az anyagcseréd s bizonyára pocsékul érzed magad.


Normális deficitnél s étrendnél is lemegy a zsír.

2017. jan. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igazabol nem gaz egyaltalan a helyzet, csak engem zavar hogy nem olyan szepek a combjaim:D


Mai etkezesem eddig ez volt, szerintetek jo?:


Tojasrantotta negy tojasbol, bele porehagyma meg cukkini, hozza 1 db avokado+ 1 kisebb fej lilahagyma az avokadora, meg kb 5 db koktelparadicsom


Ittam egy csesze zoldteat


Ettem egy db holland gofrit


Most pedig ettem egy salatat: volt benne teszta, rak, paradicsom, paprika, kigyouborka, olivabogyo, jalapeno paprika, tejfol, majonez, porehagyma


+ kb 1.5 liter viz eddig


Mit gondoltok?

2017. jan. 5. 17:19
 8/12 A kérdező kommentje:

Ilyen egyebkent a combom:


[link]

2017. jan. 5. 17:21
 9/12 A kérdező kommentje:
AZt elfelejtettem, hogy ettem egy marek kesudiot is:d ez elegge megdobhatta a kaloriaim, de mondjuk egeszseges, nem?
2017. jan. 5. 17:25
 10/12 anonim ***** válasza:

Egész jókat ettél, de ebből még nem tudható, mennyi kalóriát vittél be vagy hogy neked mennyi kell. Nem hiszem, hogy a fehérje elég, persze ez csak tipp.

Így kép alapján nekem nincs nagy gondom a comboddal, sok nagy izom található arrafelé, irreális elvárni, hogy vékony legyen, az nem egészséges. Persze biztos van rajta háj. Az én hozzáértésem és a kép minősége s hogy csak egy szögből van, sokat nehezít :D De akkor sem nézhetsz ki vészesen, viszont biztos lehet mit javítani.

2017. jan. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!