Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha kevesebb szénhidrátot...

Ha kevesebb szénhidrátot eszek (110-130 gramm) mint amennyit kéne (napi 186 gramm) akkor mi bajom lehet?

Figyelt kérdés
2016. márc. 23. 15:34
 1/7 A kérdező kommentje:

fogyni szeretnék azért eszek kevesebbet

18/L

2016. márc. 23. 15:42
 2/7 hell-ikon ***** válasza:

Elméletileg nem kellene különösebb bajodnak lennie, ha mellette a zsír és fehérje beviteled megfelelő. A Szervezet a szükséges energiát a zsírból is képes fedezni.


Nem tudom a diéta előtt mennyire volt jellemző, hogy sok cukros dolgot ettél - ittál, ha az volt, akkor esetleg vércukorszint esésével átmenetileg számolhatsz, aminek fejfájás, szédülés, hányinger lehet a tünete. Ezen segíthet -ha úgy alakul- egy-két szem szőlőcukor elszopogatása. (Bár nekem anno, mikor leesett a vércukrom fél liter szimpla cukros víz segített, de addigra már úgy szédültem, hogy nem bírtam az ágyból felkelni).

2016. márc. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Emberfüggő, más az optimális szénhidrátigényünk s még változhat is. Én picit rosszul s enerváltan érezném magam, annyival, kivéve talán, ha főleg zöldségből menne.

A normális, napi 30-40 grammommal remekül elvagyok. Sajnos fogyni nem megy, pedig eléggé igyekszem. De nem adom fel, még csak 1-2 éve stagnálok s 2 hónapja edzek s vannak még ötleteim :D Az étrendem már szuper laktató...


Ami a test tápanyagigényét illeti, nem kéne, hogy bajod legyen, ha azt beviszed. Az élelmi szénhidrátigényünk nulla, csak a fehérje és a zsír esszenciális. Úgyhogy a test megoldja, csak éppen elképzelhető, hogy az adott ember nem működik optimálisan az adott szinttel, hiába csinálja hosszútávon. Nem mindenkinek való a kevés s nem mindenkinek való a sok szénhidrát. Én csak a durva csökkentés után jöttem rá, hogy amit addig éreztem, az távol áll az optimálistól, a szénhidrát mindig lenyomott és erősen megnövelte a jóllakáshoz szükséges kalóriamennyiséget (tudok éhezni határozott többletben is, ha sok a ch). Természetesen van, aki pont hogy kevés szénhidráttal éhes.


110-130 gramm szerintem elég sok, én 80-nal kezdtem a fogyást, ami bőséges, ha az embernek olyan az étrendje.

2016. márc. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi az hogy mint amennyit kene? Mert ha cukros vagy akkor nem jatszanek ezzel mozogj kicsit tobbet
2016. márc. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem utal arra semmi, hogy cukros lenne, nekik amúgyis inkább 150-160 ghrammot szoktak mondani, ami persze rengeteg s jobban járnának, ha lecsökkentenék, persze óvatosan, mert még nekik sem mindig jó a nagyon kevés, bármennyire is logikus.


Az amennyit kéne tényleg fura, mivel semennyit sem "kell".

2016. márc. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok cukros :) csak fogyni szeretnék..Kaloriagurun irtam pár adatot és az irta hogy a limit 186 gramm a fogyáshoz
2016. márc. 23. 19:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Mert a kalóriát valamilyen százalékok alapján osztja el, gondolom. Jó esetben nem százalékozik, hanem a test valószínűsíthető igényével operál, s persze az megfelelő energiabevitel elétérét a szénhidrát felelősségévé teszi.

Ettől még lehet máshogy csinálni. Legyen meg a zsír, a fehérje, ne legyen feleslegesen sok a fehérje (kicsit feleslegesen sok még lehet, csak drágább és lehet, hogy macerásabb úgy) - a maradékot elég sokféleképpen eloszthatod, nem muszáj mindet a szénhidrátra tenni.

2016. márc. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!