Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mivel tudnám visszaállítani...

Mivel tudnám visszaállítani az emésztésemet?

Figyelt kérdés
4 éve étkezési zavarokkal küzdök: anorexia, túl evés, bulémia. A menstruációm nem rég jött vissza, tehát a súlyom elért egy 'egészséges' pontot, viszont ez sajnos nem jelenti, hogy én is meggyógyultam. Az emésztésem nem a legjobb, sokszor puffadok, hasi görcseim vannak, székrekedésem. Ezeket eddig hashajtókkal, kúpokkal 'tartottam kordában', de már elegem van belőlük, el akarom őket teljesen hagyni. Ételallergiám hála istennek nincs. Tejet iszom, gyümölcsöt nem túl sokat eszem, viszont zöldséget inkább, teljes kiörlésú, magvas kenyeret reggeli, vacsorára, ebédre amit a szüleim készítenek. Ez lehet főzelék, rakott étel, tészta, rántott hús körettel. Szóval főtt ételből igazán megeszek mindent. Inni is sokat iszom, 2 litert minimum egy nap. Ami nagy negatív, hogy az utóbbi időben rászoktam a péksüteményekre, minden reggel azt eszem. Mit tudnátok javasolni, mi az ami reggeli/ebéd/vacsora, esetleg tízórai, kicsit helyrerakná az emésztésemet? Ha egy nap reggel nem tudok elmenni a wc-re szörnyű hasfájdalmaim vannak, puffadok, és képtelen vagyok enni.

2017. jan. 6. 05:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérj segítséget a háziorvosodtól! Ő jobb javaslatokat tehet mint innen bárki.
2017. jan. 6. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
megtettem, nem segített, sajnos. igazolást, receptet bármikor ad, amit mondott, az az, hogy egyek gyümölcsöt. Szívesen váltanék egészségesebbee, gyümölcs, zab reggelire stb, de félek, hogy veszítenék a súlyomból, vagy ellenkezőleg, gyarapodnék.
2017. jan. 6. 06:14
 3/4 anonim ***** válasza:
A wc-re menés rendszerességét gyerekkorban kell elsajátítani és az tulajdonképpen az alkalmas külső körülmények és a reggeli ritus betartása esetén feltételes reflexként bekövetkezik az ürítés. Ehhez megfelelő, nyugodt körülményeket kell teremteni, viszonylag pontos időbeosztást. Olyan rostdús ételeket kell enni, amelyek segítik a folyadék megtartását a béltartalomban : főtt cékla, savanyúkáposzta stb.
2017. jan. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem egy picit hasonló volt az állapotom, egy évig alig ettem, a gyomrom nagyon rossz állapotban volt, valahányszor éhes lettem elkezdtem szédülni, meg hanyimgerem volt. Van egy készítmény az a neve, hogy fytomineral. Ez egy asványi anyag tartalmú cseppek. Kicsit borsos az ara, de engem két nap utan helyre rakott, azóta normális a gyomrom, nem fáj, meg újra korog ha éhes vagyok és nem szédülök. Azt nem igérem, hogy téged is ilyen gyorsan helyre állít, mert azért neked komolyabb a problémád, de nagyon jó szívvel ajánlom, mert nagyon sok mindenre jó, egy próbát szerintem megérne neked. Nagyon szurkolok érted, sok sikert kívánok!
2017. jan. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!