Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek ilyenkor?

Mit tegyek ilyenkor?

Figyelt kérdés

Alapból egy egészséges életmódot folytatok (nem eszek fehér lisztet, finomított cukrot, traszzsírokat stb.) és rendszeresen sportolok. Heti 1x be szoktam iktatni egy csaló napot az utóbbi időkben, ez inkább csak csaló étkezés, szóval egész nap minőségi ételt eszek és az egyik étkezés kiegészítéseként szoktam valamilyen szemét kaját enni. A probléma csak az, hogy ilyenkor nem tudok betelni az adott étellel és sokszor túleszem magam, úgy hogy észre sem veszem. Nem kipukkadásig eszek, de a kaja befejeztével 10 perc múlva hasmenésem lesz és ott ülök nagyon sokáig, kuttyog a hasam és nincs erőm megmozdulni. A lényegre térve az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetekben mit lehet tenni, hogy elkerüljem a túlevést és hogy ne legyek rosszul?

Mitől lehet ez? Én arra tippeltem, hogy leszoktattam a szervezetem az ilyen ételektől és nem bírja. Mit lehet tenni ebben az esetben?



2017. jan. 6. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez azért van, mert ahogy mondtad szemét kaját eszel. Az ilyen ételekből általában kiveszik a rostot, hogy nőveljék az eltarthatósagot. Mive nincs benne rost (de evezhetjük tápanyagnak is), ezért nem tölti ki a gyomrot, ezért eszed túl magad.


Viszont nekem az a kérdésem, hogyha nem jó a szervezetednek, meg rosszul érzed magad tőle akkor miért erőlteted? Én ugyanígy vagyok vele, hogy vannak kaják, amik amióta egészségesen eszek nem jók. Nem eszem őket és kész. Szándékosan ne csinálj magadnak rosszat, ha már egyszer a jó úton jársz.

2017. jan. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki győzött meg arról, hogy a liszt, és a cukor, valamint a kocazsír egészségtelen. Én csak zsírral főzők, és szinte minden ételbe használok cukrot. A kenyeremet is magam sütöm általában lisztből. És amióta ezt teszem, nem voltam még orvosnál. Már 60 éves vagyok, és egészséges!
2017. jan. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem pont azért vagy egészséges, mert nem növényi olajokat használsz, meg némi genetika is belejátszhat. Szépen megetették az emberekkel, hogy az olaj egészséges, közben százszor rosszabb, mint a házi disznózsír.
2017. jan. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat a kérdésre nem válaszoltam: Simán lehet, hogy elszoksz bizonyos ételektől. Sok étel lebontása igényel bizonyos enzimeket, és lehet, hogy azok termelése olyan tápanyag hiányában lecsökken, így amikor hirtelen megtömöd magad vele, nem tudsz vele mit kezdeni.
2017. jan. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ:) és én sem tudom, hogy miért próbálom erőltetni ezeknek az ételeknek a fogyasztását,mostanában már egy kicsit sem esik jól, megpróbálom őket teljesen kiiktatni.
2017. jan. 7. 01:40
 6/10 anonim ***** válasza:

A 70 es évek elején kezdett elterjedni a hír, hogy az étolaj egészségesebb a disznózsírnál. Abban az időben már csaknem minden településen volt villany, és egyre kényelmesebb volt fritozban, olajban sütni a krumolit, mint sparheltben, tepsiben disznózsíron. A kolhozok központilag voltak irányítva, hogy melyik mennyi napraforgót termeljen.

Az ország gazdasága fellendült. A paraszt vágóhídra adta el a disznót, helyette vette a fritozt meg az étolajat. Közben háromszor is megfizette az ÁFÁt!

Mondja valaki nekem, hogy ez nem politika! Hogy ez csupán az egészségért vívott harc!

2017. jan. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Közben a 90 éves emberek falták a szalonnát, hogy csöpögött a zsír a zsájukból, utánna meg mentek kaszálni, kapálni.

Most hány ilyen öregembert látsz? Aki megéri a 90 éves kort, az már tolószékben közlekedik!

2017. jan. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha ezt az elobbi kerdest nekem szantad, akkor valamit felreertettel vagy rosszul irtam. En nem eszek se disznozsirt, sem etolajat. Kokuszzsirral es oliva olajjal fozok, sutok.
2017. jan. 7. 19:05
 9/10 anonim ***** válasza:

A kókusz és olíva ültetvények is mind forgalmas utak mentén vannak, a szállítás végett! Úgy hogy teljesen mindegy, hogy mivel mérgezed magad!

Persze a hitnek, a placebonak tudom erős a hatása. Csak gondoltam szolok, hátha észreveszed, hogy nem biztos hogy az az egészséges amit mások prédikálnak.

2017. jan. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A bolti feldolgozott ételeket/gyorsételeket pontosan úgy készítik, hogy minél több fogyjon belőle. Az adalékanyagok becsapják az érzékszerveidet, a hozzáadott cukrok, ízfokozók, aromák stb. hatására a szervezet megbolondul és őrült módon kíván még többet az adott ételből. Ha erős önfegyelmed van, meg tudod állni a túlevést, de ez keveseknek sikerül. Én jó ideje nem eszem ilyeneket, tudatosan táplálkozom, de néha én is elcsábulok. Rájöttem, hogy sokkal jobb, ha meg sem kóstolok olyan ételt, amit egyébként kerülök, mert ha mégis, mindig többet eszek belőle, mint amennyit eredetileg terveztem. Ennek ellenére néha megengedem magamnak a habzsolást, ha elég ritkán teszem, nem okoz túl nagy bajt. Kivéve a tejes-tejszínes dolgokat, mert azoktól hasmenésem lesz és egy rakás pattanásom, és ez nem hiányzik (nagyon régóta érzékeny vagyok rájuk).
2017. jan. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!