Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem hízok egy dekát...

Miért nem hízok egy dekát sem? A többi lennt

Figyelt kérdés

14 éves vagyok,155 centi és 39 kiló vagyok.. ha jól tudom 50 kilónak kéne lennem minimum. Azt mondják naponta 4-5-ször kell enni,és nagyon fontos a reggeli meg az ebéd.. én már 4 éve nem reggelizek,mert nincs időm,állandóan kések a suliból és nagyon nehezen kelek fel,a reggeli sehogy nem fér bele általában.. 3 kor érek haza a suliból és ha eszek 3 kor az màr majdnem uzsonna..

Ha jól tudom ha valaki stresszel nem fog hízni ,nem tudom mi igaz ebből de én napi szinten stresszelek,elkerülhetetlen..nem is sportolok már másfél éve ,voltak betegségeim de már túl vagyok rajta,de azóta sem kezdtem el semmilyen sportot,mert egyedül nem valami jó,barátaim egyáltalán nincsenek.. egy napom abból áll hogy 3 ig nem vagyok itthon utána meg estig fekszek a szobába és csak telefonozok mert mást nem tudok csinálni,nemtudok kivel lenni.. szóval a napi 5 étkezésből minimum 2 őt kihagyok. Fogalmam sincs milyen ételeket kellene ennem hogy hizzak,azt mondják nem jó zsíros ételeket enni,meg amiket legtöbbször eszek arra mondják hogy egészségtelen.. mit javasoltok milyen ételeket kellene ennem hogy hizzak? Nagyon fontos lenne .. nagyon sokan piszkálnak hogy vékony vagyok,7 és fél hónap múlva megyek középiskolába,addigra felkéne szednem pár kilót mert ez nagyon gáz:/ lógnak rajtam azok a gatyák amik 12 évesen feszültek.. nagyon megköszönném a hasznos válaszokat!:)



2017. jan. 8. 12:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Magad is sejted az okát, nem igaz? Reggeltől du. 3-ig nem eszel semmit, mégis mitől híznál? Ki mondja, hogy nem jó zsíros ételeket enni, és mi számít zsíros ételnek? Valamiből csak kellene kalória. Elképzelhető, hogy du. 3-tól estig meg tudsz enni annyit, ami egész napra elég kalória ahhoz, hogy gyarapodj?

Első körben készíts össze valamilyen reggelire, tízóraira és ebédre valót, amit reggel csak be kell dobni a táskádba. Gyümölcsök (pl. 1-2 banán), olajos magok (dió, kesudió stb.), kefír vagy joghurt, szendvics, keménytojás meghámozva, összedarabolt friss zöldségek vagy saláta, hogy csak enni kelljen, rántott hús, fasírt, egy darab sajt, vagy bármi, amit szívesen megeszel (a zöldség és gyümölcs akkor is kell, ha nem vagy oda érte, vitamin- és rostbevitel céljából). Anyukádat kérd meg, hogy segítsen. Bár eleve nem értem, miért nem eszel a menzán, akkor csak reggelit és tízórait kellene vinned.

Ha ebédelnél a suliban, otthon kezdhetnéd egy könnyebb uzsonnával (pl. gyümölcs, joghurt), ha még nem vagy nagyon éhes, és amit 3-kor ettél volna, edd meg vacsorára. A

A zsír az utolsó, ami miatt aggódnod kellene. Egészséges zsiradék egyébként is kell, a hormonjaid, az idegrendszered és az agyad működése, a vitaminok felszívódása és egyebek miatt.

Amúgy lehet, hogy 45 kiló is megfelelő lenne. Ha eleget eszel, megfelelő fehérjemennyiség mellett, és még elkezdenél kicsit mozogni is az esti fekvés helyett, izomból is tudnál felszedni, ami a kinézeted és a közérzeted, étvágyad szempontjából is előnyös lenne. Igazán ráérsz, tornázz 1 órát esténként.

2017. jan. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!