Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet abból valami bajom, ha...

Lehet abból valami bajom, ha 2 hónapig csak és kizárólag zöldségeken és gyümölcsön élek?

Figyelt kérdés

A barátnőm vegán, és végülis nem ő beszélt rá, de kipróbálnám h milyen neki így élni.

Mivel nagy húsevő meg nasizó vagyok ezért különlegesen nehéz lenne, de kiváncsi vagyok.

Csak sokan azt mondják h ez nem egészséges, lehet belőle bajom? Esetleg vitaminokat kell majd szednem vagy étrendkiegészítőket?

24/F


2017. jan. 11. 15:06
1 2
 11/18 anonim válasza:
#6,7 + 1000
2017. jan. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
58%
Nekem,amióta minden nap eszek zöldséget és gyümölcsöt,még ebben a hideg téli időben sincs semmi bajom,1 éve nem voltam beteg(le is kopogom:).Semmi bajod nem lesz,de senki nem mondta,hogy ki kell zárnod a húst az életedből.Főleg,hogy férfi vagy,az izmaidnak szüksége van fehérjére.
2017. jan. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nyisd ki a szád és nézz bele a tükörbe. Mit látsz?
2017. jan. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Azért csak ne tedd tönkre magad, hűséged jeléül. Próbáljatok ki inkább mást a barátnőddel. Vagy mi lenne, ha csak többet fogyasztanál ezekből, de nem zárnád ki a többit?
2017. jan. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Nyisd ki a szád és nézz bele a tükörbe. Mit látsz?"


Istenkém ez a fogtípusos baromság megint.


Nézz bele egy gorilla szájába, mit látsz ott? Mit bizonyít az?

2017. jan. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az építő jellegű, étrenddel kapcsolatos válaszokat.


Nyers vegán a barátnőm egyébként vagyis kenyér ilyesmiket se eszik. Azt hiszem ez a "legdurvább" vegán az összes közül.


Egyébként nem hűségem jeléül és nem is rávett vagy kierőszakolta vagy ilyesmi. Kiváncsi vagyok h milyen lehet neki és ezért szeretném kipróbálni. Mivel magamtól úgyse lennék képes egy ilyen étrendet betartani, de a barátnőm majd segít. A 2 hónap is azért van, mert 2-3 napig próbáltam, persze nem sikerült betartani, de elvileg pár hét után hozzászokik az ember és akkor könnyebb.


Egyébként ő nem azért vegán mert divatból vagy az állatok miatt (najó szereti az állatokat de nem ez az egyetlen ok) hanem megvan az oka rá amit most nem írok le. De nem minden lány divatból lesz vegán.

2017. jan. 11. 18:30
 17/18 anonim ***** válasza:

"De nem minden lány divatból lesz vegán."


Nekem speciel több vegán pasi ismerősöm van, mint lány, úgyhogy ezekkel a sztereotípiákkal is nyugodtan leszámolhatnánk már.


Amúgy én csak sima vega vagyok, de én se viccből csinálom, allergiával indult gyerekkoromban. Igaz, azóta már nem érzem kényszernek.

2017. jan. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A barátnőd mióta nyersvegán, és miket eszik? Pl. eszik olajos magvakat, vagy valamilyen csíráztatott ételt?

Szerintem ha kizárólag nyers zöldségeket és gyümölcsöket ennél (magok, gabona, hüvelyesek, zsiradék nélkül), egy hét után már a falat vakarnád és sült hússal álmodnál... Ha olyan étrendről van szó, amiben van megfelelő mennyiségű fehérje és zsiradék, az más tészta.

Vegán étrend mellett a B12 vitamin erősen ajánlott.

2017. jan. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!