Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi történik, ha veszek jódtabl...

Mi történik, ha veszek jódtablettát (először is, találnom kell majd:D) és többet szedek be belőle, mint amennyi az ajánlott napi adag? Pajzsmirigy túlműködésem lehet tőle?

Figyelt kérdés

2017. jan. 15. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen a túlzott jódbevitel összezavarhatja a pajzsmirigy működésedet, tehát veszélyes lehet.

Miért szeretnél egyébként ilyen tablettát szedni?

2017. jan. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
vegán vagyok, tehát húsból nem tudom bevinni a jódot, és nagyon nem szeretem a sós ételeket. Lehet, hogy furán hangzik, de mindent sótlanul eszek:/ tengeri alga is jó megoldás lenne, de nem tudom, hol lehet kapni, és biztosan nagyon drága is.. viszont jódtablettát sem találok sehol, lehet, hogy nem árulják így külön, max megtalálható a multivitaminban, gondolom.. de valamit ki kellene találnom.
2017. jan. 23. 17:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Így van, sok olyan multivitamin készítmény van, ami tartalmazza a szükséges jódmennyiséget, és így nem is tudod túllőni. Nem kell külön szedned.
2017. jan. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) ment a zöld kéz😉
2017. febr. 4. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!