Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért kívánom az édességet?

Miért kívánom az édességet?

Figyelt kérdés
Nem vagyok várandós ez tuti! viszont a fogamzásgátló előtt is ugyan igy kívántam, meg most hogy 2 hete szedem a fogamzásgátlót szintén! Nagyon gyorsan jönnek fel a kilók, már látom magamon... Mit tehetnék?

2017. jan. 19. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj oda jobban, ez egyébként teljesen normális, a fogamzásgátló ugyanis étvágyat csinál. Ez olyan körülbelül, mint amikor menzesz előtt van egy magas LH kiugrás, amitől lesz egy magas progeszteron szint, ami pedig igen hosszadalmas receptor átkapcsolások révén éhséget generál. Na, a gyógyszer szintén megemeli a hormonszintjeidet, de nemcsak kiugranak, a "plafonon is maradnak", ez pedig következményes éhséghez - édesség éhséghez vezet.

Sajnos nem tudsz mást tenni, mint nagyon odafigyelni és ellenállni mindenféle kísértésnek.

2017. jan. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. jan. 19. 15:19
 3/8 A kérdező kommentje:
Mivel lehetne az édességet helyettesíteni?
2017. jan. 19. 15:22
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Zöldség-gyümölcs mehet minden mennyiségben, kivéve a banán, az trükkös gyümölcs, azt este 5 után már nem ajánlott enni.

Én ha nagyon édességet kívánok cukormentes gyümölcsjoghurtot szoktam enni, az a nasi :)

2017. jan. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert finom.
2017. jan. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel lehet helyettesíteni? Jó kérdés és bizonyára mindenkinek más erre a megoldás. Én vagy nem helyettesítem, hanem sok édességet eszem (szálkásításkor trükkös, de megfelelő étrenden megoldható), vagy pedig nem eszem édességet, a szervezetemnek igazán semmi szüksége rá s elég alacsony szénhidrátbevitelnél meg is vagyok nélküle (akár 1-2 napig is :D biztos menne tovább, de minek hagyjam el, ha finom és nincs vele gond?).

Ahogy másoktól láthattad, van, akinek még a gyümölcs is édességnek számít (nekem nem, még a mazsola és a banán sem az igazi), ha neked is s nem zavar az azzal bevitt cukor s éhes sem leszel tőle, alkalmazhatod (én is eszem gyümölcsöt, mert szeretem, de inkább csak fokozza az édességvágyamat, nem jó rá). Személy szerint a tojásos édességeket szeretem, amiknek remek az összetétele a diétámhoz, illetve konjaclisztes kávés csokipudingot szoktam még enni, amiben még kalória is alig van, viszont finom, ha kerül bele egy kis kókuszkrém. De ehetsz 1-2 kocka étcsokit is, az is sokunknak bejön. Ha megnézed a hagyományos édességeket, elég sokfélék. Van torta, ami egészen enyhe túlzással félig cukor és liszt, félig zsiradék. S vannak jóval könnyedebb sütik. A cukrot könnyű jobb édesítővel helyettesíteni.

S persze nem hízol semmitől sem, ha elég keveset eszel belőle, illetve elég aktív vagy mellé. Max. nem egészséges.

2017. jan. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A helyettesítésről: pár tippet tudok adni, nekem ezek váltak be, amikor elhagytam a répacukrot és társait:

- gyógyteák 1 tk mézzel

- egy marék dió, kesudió vagy egyéb magvak (ezzel vigyáznom kell, mert könnyen lecsúszik még 5 marék :))

- gyümölcsök (főétkezések között)

- 1-2 tictac

- nagy ritkán saját készítésű (paleós) csokikrém

Leginkább pedig ügyelek, hogy elég fehérjét, egészségesebb fajta zsiradékot és minél több vitamint tartalmazzon a napi ételadagom, és ne legyen benne gyorsan felszívódó szénhidrát, így alapból ritkábban kívánom az édességeket, mint azelőtt.

2017. jan. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tetszik vagy nem tetszik, gyüjtögető/vadászó őseink voltak...

Tehát nagyobb tételben édes gyümölcsöket, kicsiben húst ettek az őseink... az édeset azért kívánjuk mindannyian, mert a gyümölcs a természetes táplálékunk... az már más kérdés, hogy becsapod e az agyad, és zserbót, vagy dobostortát eszel édes íz csillapításra, mintsem almát vagy banánt...

2017. jan. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!