Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Baj ha az ember kevés kcalt...

Baj ha az ember kevés kcalt visz be naponta?

Figyelt kérdés

Kalkulátor alapján (186 cm vagyok, 80 kg) napi 2181 kcalt kellene bevinnem (fogyáshoz meg 1745 az ajánlott, amit ír).


Kiszámoltam, hogy nagyjából mennyit eszek:

Reggeli - teljes kiörlésű kenyérből 2 szelet, benne vaj, egy szelet sonka, sajt, és valami zöldség (pl. saláta, paprika, stb)

Ebéd - általában amit rendelek kaját az olyan 500-700 kcal között szokott lenni egy adag.

Szoktam enni még gyümölcsöt, minden nap egy keveset, ez ahogy nézem max 100 kcal lehet.

Vacsora ugyanaz, mint reggelire.


A reggeli, vacsora nem tudom pontosan mennyi, de talán 500 kcal együtt.


Tehát, napi 1000-1300 kcal a max amit be szoktam vinni ezek alapján a számítások alapján.


Ez szerintetek kevés? Többet kellene ennem, vagy pedig ez nem gond?



2017. jan. 21. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi a cél? Ha fogyni akarsz se jó, ha ennyire kevés kcal-t viszel be. Nem pörög az anyagcseréd, tartalékol a szervezeted.


Apránként fel kéne vinned a bevitelt, persze normális kajákból.

2017. jan. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, baj, mert fogyni fogsz és nem viszel be elegendő ásványi anyagot, vitamint sem ilyen táplálkozás melett.
2017. jan. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül akarok fogyni, a mostani súly szerintem rendben van. Egyszerűen nem vagyok ennél éhesebb, ezért ennyit szoktam enni, és most kíváncsiságból utánanéztem, hogy számítások alapján ez rendben van-e.


Vagy én számolok valamit rosszul, vagy pedig kevesebbet eszek, mint kellene? Igazság szerint erre vagyok kíváncsi.


Illetve ha keveset eszek, abból lehet-e valami bajom?

Ha ennél többet eszek, az már általában nem esik jól, ezért nem szoktam többet.

2017. jan. 21. 12:01
 4/8 A kérdező kommentje:
Anyagcsere egyébként megvan napi szinten az esetek 90%-ában, szóval szerintem ezzel sincs probléma.
2017. jan. 21. 12:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Dehogy lesz bajod. Ennyi az igényed, a súlyod is jelzi.
2017. jan. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha elkezdesz dfurván fogyni, akkor gond van, egyél többet. Ha nem, akkor vagy belassult az anyagcseréd, vagy eleve iszonyatosan lassú alapból, de ennyire nem lehet lassú, ez kb. mindenkinek koplalás szint, te pedig nem vagy apró.

Arról nem igazán van fogalmad, mi az anyagcsere. Ha nem fogysz gyorsan ennyi evés mellett, akkor nyilván lassú.


Ha neked valamiért étvágy vagy éhség kell az evéshez (sokan egyszerűen csak esznek, amennyit kell, mindentől függetlenül), akkor változtasd meg az étrendedet, sokaknak segít. Én is jól tudok lakni kalóriadeficitben, ha kell, de attól még tömegeléshez megfelelő mennyiséget is lazán betolok (igazából sokkal több is menne), ez étrend, esetleg időzítés kérdése. Nem mindenki ilyen, de sokan igen.

Sokaknak igen könnyű étkezésenként elhelyezni 1-2 dkg plusz zsírt vagy enni valami kalóriadús nasit, lehet próbálkozni.

2017. jan. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm a válaszokat...


És szerintetek amit írtam reggeli/vacsorára szendvicsnek ott reális a 2x250 kalória nagyjából? Netes infók alapján kb ennyit látok valósnak, de csak tipp, nem értek hozzá annyira.


Gyümölcsnek pedig ha eszik az ember napi 1-2 gyümölcsöt gondolom az se több mint 100 kcal, ha jól vettem ki.


Szóval ezekkel jól számoltam? Kb 600 kcal?


Ha így van, ebédre inkább olyat választok, ami 1000 kcal körül van, nem pedig 500 kcal, és akkor már jobb a helyzet :)

2017. jan. 21. 19:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Anyagcsere nem a szarást jelenti, hanem a sejtszintű anyagcserét.
2017. dec. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!