Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A zöldség / gyümölcs egészsége...

A zöldség / gyümölcs egészséges vagy sem?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt hallani, hogy jó sok gyümölcsöt zöldséget fogyassz, mert az egészséges de, hogy lehet egészséges mikor annyi sok vegyszerrel van kezelve? Az ember amit saját magának megtermel azt is lepermeteli hébe hóba mert az szinte ehetetlen lenne a sok féregtöl , gomba betegségtöl stb, akkor mi a helyzet a sok csilli villi zöldségekkel a supermarketek polcain? Télen a paradicsom gyönyörüszép, ha 2hétig hozzá sem nyul az ember, egy rothadás sincs rajta csak kissé összeesik, az íze ,,frissen,, sem jó, de az állapota , külleme szép, mivel van kezelve? Elképzelhetetlennek tartom , hogy az egészséges lenne, de ez mindenre igaz nem csak a paradicsomra, saláta, banán , brokkoli, alma szoval , tehát?

2017. jan. 23. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bio

Ismered ezt a szót?

2017. jan. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szerinted egészségesebb éhenhalni? Mert kb. minden ételben van vegyszer, hormon, miegymás...

Nincs tökéleteen egészséges étel, igen, ez van. De valamit enni kell s azért tudsz válogatni valamelyest, a többit pedig remélhetőleg elintézi az immunrendszered. Amúgy sokan nem permetezünk a kertben.


Hogy kinek mi egészséges, az amúgyis szór, de ez már más lapra tartozik. A sok gyümölcs nekem általában kifejezetten egészségtelen, bármennyire is kedvelem őket. Nem bírom a sok cukrot, főleg a fruktózt nem, hiába nem vagyok allergiás semmire. A szervezetem nem preferálja a sok cukrot, van ilyen.

2017. jan. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha ennyire félsz a permetezőszerektől, akkor ne egyél paradicsomot, salátát tél közepén... Vegyél a piacon olyan zöldségeket, gyümölcsöket, amiket régen is ettek télen, pl. káposzta, cékla, répa, sütőtök, házi savanyúságok, téli alma... Személy szerint a banánt és a citrusféléket sem tartom rossznak, elég vastag a héjuk, amin a vegyszerek vannak. Aztán ott vannak a mirelit zöldségfélék és bogyós gyümölcsök, száraz hüvelyesek, gombák is.

Én a magam részéről fontosnak tartom a zöldség- és gyümölcsfogyasztást télen is. Kell a vitamin, a rostok, jó hatással vannak az emésztésre, nekem elképzelhetetlen nélkülük egy egészséges étrend.

2017. jan. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Na, akkor! Egy kis biológia óra... a bevitt szénhidrátok közül a test csak a fruktózt és a glükózt tudja hasznosítani. Elégeti vagy, ha nincs rá szükség glikogénné alakulva a májban és az izomban tárolódik. Ha a glikogén-raktárak megtelnek, zsírpárna jön létre. Ha gyümit eszünk,a fruktózt az izom nem tudja feldolgozni. Pl 3*2 dl narancs juice után a raktárak megtelnek és jönnek a plusz kilók. Mindemellett persze tele van fontos vitaminokkal, ásványi anyagokkal így hosszabb távon enni kell...ha edz is az ember, akko nincs baj! Magas a fruktóztartalom... datolya, eper, füge, mazsola, banán, málna, aszalt gyümölcsök. Zöldségeké alacsony bár a krumplit, a babot, a lencsét nem javallott estére enni.
2017. jan. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Saját kertet csak akkor kell permetezni, ha lusta vagy, vagy buta...

Ma már az internet világában minden megtalálható neten, mit hogyan lehet kiváltani... érdekes módon pár száz éve is kertészkedtek emberek és vegyszerek nélkül sem lett csupa kukac meg féreg a kert... az a baj, hogy a paraszti tudományok mára kihaltak(szándékosan kipusztították)...

Nekem nagy szerencsém volt, mikor flura költöztem, hogy egy 90 éves nénike lett a szomszédom, akinek fiatalasszony korában halt meg a 90 éves nénike nagyanja... így aztán rengeteget tanúlhattam tőle a kertészkedésről...

Legegyszerűbb trükk, pl:

5-10 méter enként a kertbe az uralkodó szélirány felé illatos virágokat ültetsz...

És a rovarok többsége máris nem a paradicsomodra paprikádra, babodra, uborkádra, tökömtudja midre megy, hanem az illatos virágokra...

És még van millió trükk amivel meg lehet úszni a permetezést...


Nos abban valóban igazad van amúgy, semmiképpen nem jó a bolti vegyszerezett gyümölcs/zöldség... de ha nem eszed, akkor mit eszel helyette ha nem termeled meg a saját kajádat?

A hús meg vegyszerezett tápon nevelt állatokból van...

Igen egészséges a sok zöldség gyümölcs... a rostok tisztán tartják a beledet, és rengeteg hasznos vitamint/ásványi anyagot tartalmaznak...

Nem nem egészséges, hogy vegyszerezve vannak... de ha az élelmiszereidet hipermarketben szerzed be, akkor még mindig a kisebbik rossz amit választhatsz.

2017. jan. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!