Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges a tömegnövelő...

Egészséges a tömegnövelő étrend egy 15 évesnek? Csirke, rizs, zabpehely, túró, zöldség, gyümölcs mindennapos fogyasztása?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm a válaszokat!

15/L



2016. okt. 8. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Nem
2016. okt. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Miért?
2016. okt. 8. 13:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az ételek önmagukban teljesen egészségesek, akár minden nap is fogyaszthatod őket, de nem ajánlanám csupán ezeknek a fogyasztását, nagyon sok mindent vennél el magadtól, mindent, ami ezekben nem megtalálható. A zabkása például mehet akár minden reggelire is, csak mindig tegyél rá mást: Mandula, mogyoró, kókusz, kesudió, dió, makadámiadió, bogyós gyümik, banán, lekvárok, chia mag, fahéj, stb. Nagyon jól variálható és egészséges étel, ebédig tele leszel tőle és jól indítod a napot.


A túró is rendben, uzsonnára, tízóraira egy kis édesítővel, tejföllel, mazsolával. Zöldség gyümölcs is természetesen, csak variáld, egyél idényhez illőeket, fűszerezd máshogy meg ilyenek. És nem kell csak rizs-csirkére korlátozni a főétkezést, ehetsz pl. pulykát vagy vörös húst is, valamint halat, pl. lazacot. Rizs mellett meg édesburgonyát, bulgurt, kuszkuszt, babokat.


Nagyon változatosan is lehet ezt csinálni, és ne a tömegnövelés legyen a célod, hanem az ,hogy a fejlődésben lévő szervezeted mindent megkapjon! :)

2016. okt. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

A rendes étrend a megfelelő. Én nem tudom, mi az, hogy tömegnövelő. Én csak azt tudom, hogy rendes reggeli, teljes ebéd, és könnyebb vacsora. Ennyi kell, hogy se nem hízzál el, se nem fogyjál le. Olyan nehéz ez?

Én nem értem ezt az örökös kínlódását egyes embereknek az étkezésükkel. Felhíznak mint a malacok, aztán nem győznek lefogyni. NOrmááális?

2016. okt. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tökéletes kaják ezek. Semmi baj velük. Nyilván már írták, hogy érdemes egyéb egészséges dolgokkal kiegészíteni.

Ugyhogy tedd azt. De bajod ettől sem lessz. Gondolom gyúrsz azért kérdezed.

2016. okt. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!! :)
2016. okt. 8. 15:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha megfelelők a mennyiségek, ez teljesen jó, klasszisokkal jobb az átlagember étrendjénél - ha azért rádobsz egy kis olajos magvat vagy lenolajat vagy valamit. Az esszenciális zsírok fontosak s az olajos magvakban amúgyis sok tápanyag van (bár ha azokat beviszed másból, akkor emiatt nem kellenek).

Sokaknak bevált már ez. Távolról sem kell mindenfélét enned, sőt, egyes ételeket jobb, ha elhagysz.

2016. okt. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, úgy gondolom, hogy kellő mennyiséget viszek be. Szoktam időnként magvakat, vagy aszalt gyümölcsöt enni hozzá.

Köszönöm a választ! :)

2016. okt. 8. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!