Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózérzékenyek! Mennyire...

Laktózérzékenyek! Mennyire veszitek komolyan?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy laktózérzékeny vagyok. Nem súlyos, tul.képpen észre sem veszem, de néha bugyog a belem. Most ha én pl. sajtos popcort akarok enni azt sem szabad? Vagy szeretnék rendelni egy pizzát..ilyen alapon akkor semmit sem ehetnék. A doki azt javasolta, hogy gyógyszert meg ne nagyon szedjek csak ha nagyon muszáj
2017. jan. 28. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Annyira veszem komolyan, hogy nem eszek semmi olyat, amitől utána egész nap f*sok. Nekem hullámzik amúgy, van hogy egy kanál tejfölt se tudok megenni, van hogy a túróstészta is gond nélkül bennem marad. Sajttól még sose volt bajom, tekintve, hogy egy csomó sajtnak köze nincs a tejhez.
2017. jan. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sokan laktózérzékenyek. Az érzékenység nem jelenti azt, hogy feltétlenül el kell hagyni az adott ételt. Tapasztald ki, hogy mitől és mekkora mennyiségtől van bajod, ami nem okoz panaszt azt nyugodtan eheted.

Nekem nincs ilyen bajom, a szüleimnek igen, de mindkettejüknek csak nagyobb mennyiségű tejtől (kb3-4dl) jelentkezik a probléma, sajtot, tejfölt egyéb dolgokat ehetnek kedvükre.

2017. jan. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon komolyan veszem. És javaslom, hogy te is tedd ezt. Ugyanis csak romlani fog. Olyan rosszullétek jönnek rád, hogy csak na.
2017. jan. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ó egyébként igen, el is felejtettem. 7 éve derült ki a laktózérzékenységem és folyamatosan romlik. Először nekem is csak a hasam fájt, mára mindentől f*sok. (Sajt kivételével, hálistennek annak még nem jött el az ideje.)
2017. jan. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom hogy vedd komolyan. Eleinte nekem is csak a hasam ment. Aztán nem tudom hogy de már a laktáz enzim szedése sem vált be tehát átmentem tejfehérjére. Egyáltalán nem bírom a tejet semmibe. Mindent elolvasok hogy mi az összetevője. Ha valahogy még is bekerül egy csepp tej nagyon rosszul leszek és nem csak sima hasmenésre gondolok. Szóval most még úgy ahogy bírod később meg majd egyáltalán nem fogod ha nem figyelsz rá oda.
2017. jan. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sajnos kitapasztalni most még nem tudom, egyrészt mint mondtam egyenlőre nincsenek tüneteim egy egy adott kaja után,másrészt az orvos azt mondta, hogy valakinek egy hét múlva jön ki. Sebaj, ezek után olyan leszek mint a kecske
2017. jan. 28. 18:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, neked mennyire komoly. Nekem speciel a túrótól nagyon tud fájni a hasam, a sajttól csak morog, bár érdekes, hogy a sülttől nem (pl. pizzán), a joghurtos öntetektől kicsit menni szokott a hasam (gyrosban vagy ilyesmin amire teszik), tejből már jó ideje laktózmneteset iszom. Túróból is van amúgy laktózmentes, de ilyen sajtos popcorntól szeirntem semmi bajod nem lesz, az aligha látott valódi sajtot, már ha a boltira gondolsz.

Gyógyszert én nem szedek rá, amiből lehet, elkerülöm a laktózos dolgokat, szóval ha lehet, odafigyelek, de nem veszem véresen komolyan. Kávézóban ha nincs laktózmentes tej pl., nem különösebben hat meg, de a túrós ételekből nem eszem már hagyományos túrót, mert elég rendesen fáj a hasam utána.

2017. jan. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs is tüneted, akkor én a laktózmentes vagy közel laktózmentes kemény sajtokat simán enném a helyedben (már ha szereted őket s nagy áldozat lenne lemondani róluk), a kifejezetten laktóz tartalmú ételeket hagynám ki.

Hogy jön ide a kecske? Én érzékeny se vagyok, csak kb. semmi laktózt nem eszem, annyi étel van még, nem érzem, hogy korlátozva lennék, legalábbis nem zavar. (Ráadásul a szinte semmi laktóz mellé általában semmi glutén és hús is jön s még fokozhatnám :D Mégis jókat eszem. Persze kinek mi a fontos étele, aki tejimádó, annak nehéz lehet így.)

2017. jan. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a párom laktózérzékeny, alapból mindent úgy főzök, hogy ő is ehessen belőle, de ha vendégségbe megyünk vagy étterembe, mindig van nála laktáz tabletta - így nem lesz utána rosszul, bármit is eszik. Nyilván vendégségben kicsit kellemetlen visszautasítani a nekünk készült ételt vagy kérdezgetni a háziasszonyt, hogy van-e tej abban a pogiban, étteremben meg az ember jót akar enni, nem szeretné korlátozni magát.


Ő max. pici reszelt parmezánt ha szórunk a tésztára, azt megeszi tabletta nélkül, de egy pizzához már muszáj bevennie, mert utána egész nap a wc-n ül sajnos. Szerintem Te is érzed, mi az, ami neked még belefér, mi az amitől nem vagy jól... ki kell tapasztalni. Azért csak óvatosan, sok finom kaja van, amiben nincs laktóz, sok helyen fel is tüntetik már étlapokon is, csak figyelmesnek kell lenni :)

2017. jan. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!