Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért mindig azok szólnak le,...

Miért mindig azok szólnak le, akik meg sem próbálnak lefogyni? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Tudjuk ugyebár, hogy rengeteg elhízott ember próbálja belesulykolni az emberekbe, hogy kövérnek lenni kiváltság, és igenis szexi, vonzó egy túlsúlyos nő látványa. Nos, én 1 éve életmódot váltottam és 25 kg-ot fogytam. Korábban a 172 cm-hez 90 kg voltam, jelenleg 65 kg vagyok. A 2 "legjobb"(nak gondolt) barátnőm is kövér, egyikük kb olyasmi mint én voltam 1 éve, a másik pedig kb 165 cm és 97kg. Most mind a ketten engem támadnak, mert szerintük én most elvesztettem minden vonzerőmet, undorító hogy vékony lettem és mégis mit képzelek magamról, hogy én le mertem fogyni. Ezt nem igazán értem, ezért most komolyan meg kell haragudni? Nekem már 4 éve komoly kapcsolatom van, nekik még sosem volt kapcsolatuk. Párom kövéren szeretett belém, életmódváltásomban azonban mindvégig támogatott, és most így is szeret. Nem mondja ki, de tudom, sokkal vonzóbb vagyok így számára, és be kell valljam, 10000000x jobban érzem magamat, mint 1-2 éve. Azt hiszem a barátnőim irigyek, mert nekik nincs elég akaraterejük, hogy lefogyjanak, így inkább próbálják bebeszélni maguknak és nekem is, hogy a kövér nők sokkal szebbek és szexibbek.

Hogy kezeljem ezt az egész esetet? Eszem ágában sincs visszahízni, hatalmasat csalódtam bennük!:(

20/L



2017. jan. 29. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen, valószínűleg irigyli, hogy neked ment. Illetve saját tapasztalatból tudom, hogy nem akkor látod, hogy mennyi túlsúly van rajtad, amikor épp rajtad vannak a plusz kilók, hanem ha lefogysz és összehasonlítasz mondjuk két képet magadról fogyás előtt és után, vagy ha megnézed az akkor viselt ruhádat, a mostanival. Ekkor jön a legnagyobb döbbenet, hogy te jó ég, milyen kövér voltam. Ők meg ezt még nem látják.

De az is lehet, hogy ugyanakkor te is tettél, mondtál dolgokat, ami miatt eltávolodtak tőled. Pl. állandóan az étrendeddel, a kilóiddal voltál elfoglalva, ami egy idő után egyhangúvá vált. Esetleg te is mondhattál nekik olyat, amivel negatívan jellemezted őket, vagy belerongyoltál a lelki világukba.

A fogyás nagyon nehéz dolog, akik alkatilag könnyen hízó típusok, nekik meg pláne nagyon nehéz. Nem mindenki teheti meg, hogy olyan ételeket vegyen, főzzön, vagy mozogjon, hogy könnyedén menjen a dolog. Illetve ha hiszed, ha nem, de nagyon sokakat egyáltalán nem zavar a túlsúly.

Tehát örülj neki, hogy neked sikerült, hogy te így jobban érzed magad, de tőlük ne várd el ugyanezt. Mint ahogyan ők is fogadják el, hogy te így érzed jól magad.

2017. jan. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem is van egypár rosszakaróm. Én túl vékony vagyok. 160 cm és 43 kg. Pont azok támadnak le, akik kb 165-175 cm magasak és 60-90 kg súlyúak. Ők azok, akik féltékenyek. Lehet, hogy ők nagyon régóta próbálkoznak lefogyni, sikertelenül. Neked viszont sikerült leadnod "pár" kilót. A féltékenység beszél belőlük. Semmit nem tudsz tenni. Olyat úgysem tudsz tenni, aminek mindenki örülne. Örülj neki, hogy te lefogytál. Gratulálok! :) Tehát a LÉNYEG: féltékenyek.
2017. jan. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Gratulálok az eredményhez, ügyes vagy!

A barátnőid így legalább kimutatták a foguk fehérjét, igazi kétszínű, irigy férgek. Duplán hasznos volt lefogynod. :) Keress normális barátokat. Sajnos sok ilyen ember van, aki irigy, ezért megpróbál visszarántani a saját szintjére. Nem csak ezen a téren, máshol is igaz ez.

Könnyen vissza lehet nekik vágni, hogy majd akkor mocskolódjanak, amikor 40-50 évesen szív- és cukorbetegek lesznek, és a kutyának nem fognak kelleni. Ha ők olyan szexik, akkor miért nincs kapcsolatuk? Magukat találják szexinek, de a férfiak közül nagyon ritka, akinek ez bejön. Ha olyan szexik lennének, akkor az összes filmben, plakáton dagadt nőket látnánk, de valahogy nem ez a helyzet.

2017. jan. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Gratulálok! Nagyon szép eredmény. Én is diétázom, és voltak hasonló problémáim 'barátokkal' de hidd el majd megnyugszanak. Talán idővel lehet, ha az írigységük alábbhagy, vagy kedvet kapnak ők is hozzá... :) minden csoda 3 napig tart, ők is megszokják hogy te sovány lettél, és minden rendben lesz!
2017. jan. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen!:)

Azt hiszem valóban igazatok van, féltékenység beszél belőlük. Próbálom az elkövetkezendő 1-2 hétben kerülni a társaságukat, hátha akkor észhez térnek.

2017. jan. 29. 10:59
 6/10 anonim ***** válasza:
Inkább az beszél belőlük, hogy a legtöbb ember aki kövér a genetikára fogja, és hangsúlyozza hogy ezt el kell fogadni. A te példád előttük azt mutatja, hogy ha tennének valamit ők is lefogyhatnának. Ez nehèz számikra inkább könnyebb lenne téged is rávenni hogy neked így rossz és híz vissza. Akkor igazolnák magukat hogy ez így tényleg lehetetlen. Gratulálok egyébként. Nagyon kitartó lehettél. Lehet esetleg egy olyan indiszkrét kérdésem hogy érted el? Én 82kg voltam egy éve. Most 70 vagyok szeretnék még 10kg-t fogyni de már ez az utolsó néhány kg nem nagyon akar lemenni.
2017. jan. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nálam úgy kezdődött az egész, hogy meguntam a kövérséget. Vannak vékony barátnőim is, akik csinosabbnál csinosabb ruhákat vásároltak maguknak, míg én nem azt vettem meg ami tetszett, hanem ami volt a méretemben. Leírok néhány hasznos tanácsot:

- A normál "fehér" kenyeret cseréld le és helyette fogyassz teljes kiőrlésűt. A Lidl-ben is van jónéhány fajta, de ha megengedheted magadnak vegyél Norbi Update 1 veknit, az nemcsak teljes kiőrlésű de szénhidrátcsökkentett is. Esetleg ha időd engedi, vegyél ch csökkentett lisztet (Herbáriában is kapható, valamint a Dia Wellness márkát tudom ajánlani ezek interneten rendelhetőek, Budapesten nem tudom hol lehet kapni) és ebből tudsz magadnak kenyeret sütni.

- A cukrot próbáld kivonni az étrendedből, helyettesítsd édesítőszerekkel. Én xilitet használok valamint folyékony édesítőcseppeket, utóbbiból nincs megszokott márka, szerintem a Coop-os ugyan olyan mint egy 2000 Ft-os.

- Krumpli és rizs csak minimális mennyiségben fogyasztható. A rizst annyira nem szeretem, az nem is zavart, a krumplit viszont imádtam, szenvedés volt "leszokni" róla. Korábban heti 4x is képes voltam hasábburgonyát enni, mostanában heti 1x eszek, de van hogy annyiszor sem.

- Ha valamit nagyon szeretsz, ne vond meg magadtól, mert 3 hét után begőzölsz és jól bezabálsz majd.

- Fontos a sok fehérje, én a grillezett csirkemellet ajánlom. Ezt eheted a nap bármely szakában, egészséges, semmi bajod nem lesz tőle.

- Fontos a mozgás. Én szobabiciklizni szoktam, taposógépezni valamint kettlebellezek, mindezt otthon.


Egy átlagos napi étrend és mozgásom, amivel sikerült lefogynom:

Reggeli: zabpehely vízbe áztatva, hozzá 1 kiskanál baracklekvár (édesítő és cukor nem kell bele, a lekvártól édes lesz)

Tízórai: 1 db narancs

Ebéd: erőleves (leveskockából), sült csirkemáj görögsalátával és kefíres öntettel

Uzsonna: 2 db közepes nyers répa

Vacsora: fél csirkemell grillezve


Mozgás:

10 perc hasizom gyakorlatok

20 perc kettlebell gyakorlatok

15 perc taposógép

15 perc intenzív szobabiciklizés


Remélem hasznos volt, szívesen segítek bárkinek!:)

2017. jan. 29. 11:44
 8/10 anonim ***** válasza:

30/f

Ahogy szépen elmúlik a kamaszkor, rájön az ember, hogy sok "barát" nem parát, pusztán azért tartanak maguk mellett, hogy enyhítsenek a saját nyomorukon.

2017. jan. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
""Nem barát, bocsi, diszlexia :D
2017. jan. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gratulálok a fogyásodhoz. Ne haragudj a túlsúlyosokra, az ő álláspontjukat is meg lehet érteni. Csak ne hagyd, hogy beléd kössenek.
2017. okt. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!