Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Helo nem tudom hány kalóriát...

Helo nem tudom hány kalóriát ettem 13/L?

Figyelt kérdés
1 kicsit nagyobb tányér rizseshús párolt borsóval (a borsó csak a tetején volt) kb 400-500g lehetett. Hány kcal?

2017. jan. 29. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
13 évesen ne a kalóriaszámolgatáson járjon az eszed! Még fejlődő szervezet vagy, nem azt mondom hogy tábla szalonnán, meg csokin kell élned, de ne is számolgass. Egyél rendesen, mellette inkább mozogj!
2017. jan. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
olyan jó válaszoló vagy hogy nem adsz választ a kérdésemre. Mindenkinek szíve ügye hogy miért számol. Nekem is megvan rá az okom. De még mindig nem tudom a választ.
2017. jan. 29. 18:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Pedig igaza van, 13 évesen ne is tudd, hogy hány kalóriát viszel be.


Ami a kérdésedet illeti, a világon senki meg nem tudja mondani, hogy ez mennyi volt, hisz nincs arány, összetétel... S vegyük csak a rizst. Van, aki dupla, van, aki négyszeres vízben főzi a rizst, teljesen más kalóriatartalmat ad ugyanannyi súlyú főtt rizs. Nem tudjuk, mennyi s milyen a hús, mennyi a zsír, mennyi a borsó. Ráadásul csak tippeled a súlyt.

Ha számolni akarsz, minden nyersanyagot külön le kell mérned s ha nem eszed meg a teljes ételt, akkor számolnod kell a párolgást s a megevett adag súlyát is. Máshogy nem megy, rengeteget tévedhetsz, nincs értelme. Mire jó, ha tudod, hogy ettél mondjuk 400-900 kcalt? S fogalmad sincs, melyik értékhez van közel...

2017. jan. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát kislányom 13 évesen ne a kalória számítás legyen már hanem inkább tanulj és sportolj,felesleges számolgatni,amúgy se lehetne kiszámolni az adott adataidból,egyébként se vagy bikini fitness modell vagy verseny testépítő hogy most pontos kalória számítást kell végezni.....
2017. febr. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!