Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire ideális reggeli a...

Mennyire ideális reggeli a zabpehely, egy teáskanál mézzel, puffasztott amaránttal, chiamaggal, aszaltgyümivel?

Figyelt kérdés
2017. febr. 2. 21:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Valamint ehhez milyen fehérjeforrás ajánlanátok, ha nem igazán vagyok oda a tejért? :D Csak sima vízzel eszem a zabpelyhet.
2017. febr. 2. 21:06
 2/11 anonim ***** válasza:
Tegyél bele még egy kanál kókuszzsírt, úgy egészen jó. Víz helyett készítheted kókusztejjel is. A zabban is van némi fehérje, de ehetsz hozzá pl. tojást, ha a tejtermékeket nem bírod.
2017. febr. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha a napod összességében jó s jól érzed magad ezzel, akkor OK lehet. Az összetevők mindenesetre jók.

De ha már eszem, én szeretek fehérjét bevinni, reggelre azért már bizonyára elhasználtad az előzőleg bevittet. Ha nagyon sok zabot eszel, akkor lehet, hogy az is megteszi s végülis az összbevitel a döntő...

Kifejezetten ehhez a zabételhez illő fehérjedús ételt nem tudok (némi olajos mag mehetne bele, de az sem sok fehérje), külön ételnél már bőven vannak lehetőségeid. Simán ehetsz előtte pl. egy lágytojást vagy egy darab sajtot, ha fontosnak tartod.

2017. febr. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez egeszen jo reggeli :) En nem stresszelnek ra a feherjere. Hogyha nem ehezteted magad, akkor barmit is eszel, az egesz napi kajadban tuti lesz elegendö feherje. Mar csak am ,ha azt nezed, hogy a WHO szerint 0,8 g kell naponta, akkor pl., ha 50 kilos vagy ez maximum 40 g feherjet jelent. Meg ha nem eszel allati eredetu dolgokat, de minden masbol eleget eszel, meg akkor is lazan beviszel ennyit. Szived joga, hogy miböl kivanod fedezni a feherjeszuksegletedet, de tudd, hogy nem egeszseges tulzasokba esni. ;)
2017. febr. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0,8 g kilogrammonkent*
2017. febr. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Minek rá ennyi minden? :D én rászórok egy kis fahéjat, bele egy kis tejeskávé édesítővel. :) de ez rajtam kívül senkinek nem ízlik, elég lenne bele egy kis méz.
2017. febr. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#4: nem maximum, hanem minimum 40 g teljes értékű fehérje (a zabban lévő pont nem az), de 60-80 grammtól sem lesz semmi baj 50 kilós testtömeghez. És azt is figyelembe kell venni, hogy a legfehérjedúsabb ételekben is max. 30% a fehérje.
2017. febr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem a legjobb tippem szerint napi 65-90 gramm fehérje kell (mivel kicsi vagyok és az étrendem vigyáz az izmokra :)), s bizony, amikor szénhidrátszegény növényi étkezésem van, észnél kell lennem. Jó, általában sima vega stílust nyomok, de ott is állandóan a fehérjeforrásomat kell ennem, különben nincs meg a fehérje vagy megvan, de túlettem magam (de a fehérjeforrásom nélkül úgysem laknék jól s pocsék lenne a tápanyagbevitelem más szempontból is, így ezzel nincs baj). Étrendfüggő ám ez. Simán lehet fehérjeszegényen enni, a fogyókúrás témában a tinilányoknak remekül megy. Gyümölcs, kenyér, joghurt, müzli és ennyi. Mintha direkt minimalizálnák a fehérjét... A szénhidrát nagyon könnyen el tudja venni a helyet, ha az ember nem vigyáz s nincs természetes igénye a sok fehérjére, mert jóllakik vajaskenyérrel is.
2017. febr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2017. márc. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, nekem vírust jelzett a linked.
2017. márc. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!