Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Négy teáskanálnyi cukor hány...

Négy teáskanálnyi cukor hány kalória?

Figyelt kérdés

Este ittam 2 liter teát, 1 literben 2 teáskanálnyi cukor volt. Kb. mennyi kalória? Egész nap jól étkeztem de ezzel akkor nagyon elrontottam?

14/L



2015. jún. 25. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, most ezen már nem tudsz változtatni, csak figyelj oda, hogy ilyen minél ritkábban történjen, és akkor minden rendben lesz. Nem rontottad el nagyon. Persze, nem annyira jó 4 teáskanál cukrot benyomni, mert jól felviszi a vércukor és inzulinszintedet, és aztán gyorsan le is megy, annak ellenére, hogy körülbelül csak 100 kcal pluszt jelent, de azt nagyon rossz fajtából.

Ha szereted a teát, akkor vegyetek inkább nyírfacukrot. Igaz, sokba kerül a kristálycukorhoz képest, de ha keveset használsz belőle, akkor nagyon megéri, mert csak 7 a glikémiás indexe. Arra kell vigyázni, hogy először ne vigyél be 15-20 grammnál többet, mert hasmenést tud okozni, de ha minden nap használsz egy picit, akkor hozzászokik a szervezet.

De használhatsz eritritet is, annak nincs kalóriatartalma, és először sem kell vele óvatosan bánni, mert nem okoz hasmenést.

2015. jún. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ!:)
2015. jún. 26. 15:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs mit.
2015. jún. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Viszont nézd úgy mire 2 litert megittál arra folyamatosan "ürült ki" .

Nem 2 perc meginni,oké,hogy emeli a vércukrot ,de kb annyira emelte mint egyszerre negyed negyed teáskanálnyi.

2015. jún. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!