Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lenmagliszt és zabpehelyliszt...

Lenmagliszt és zabpehelyliszt fele-fele arányban összekeverve jó? Lehet vele sütni mindent? (sütik, palacsinta stb)

Figyelt kérdés
2017. febr. 8. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:
A lenmaglisztből kevesebbet tegyél bele.
2017. febr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszi szepen.Esetleg mit tudnek meg hozza jo aron keverni hogy ch csokkentett lehetoleg gluten es szojamentes lisztet kapjak? Sokan lenmagot sajat magaba hasznaljal ugy tudom.
2017. febr. 8. 22:40
 3/3 anonim ***** válasza:
44%

Biztos használható bizonyos dolgokra, de hogy ízlik-e, az egyéni. Sokan vagyunk, aki a lenmaglisztet SOKKAL kisebb arányban viseli csak el (bár ez is ételfüggő). Szerintem pl. pocsék íze van, de piskótába elmegy, akkor kókuszliszttel s esetleg mákliszttel keverem, de ez még nem egy tuti kombó (bár ha egy csomó diót is mellészórok, az már finom :D). Amúgy a mákliszt sem jóízű, ellentétben a mákkal. A maglisztek zöme nem jön be igazán... Viszont keményítődús liszttel keverve sokat javulnak... Bár én speciel utálom a zabízt és semmi logikát nem találok benne, hogy a zabos ételek mi alapján lesznek zabízűek vagy roppant finomak számomra.

Sütni nehéz, főleg nem normál liszttel, kísérletezned kell, mert NAGYON más az emberek ízlése ebben.


Direkt rostot is lehet használni egyébként (útifű, bambusz, esetleg más, ha találsz olcsóbbat... én másnak eladva találtam kókuszrostot), annak elég jellegtelen íze van s határozottan csökkenti a szénhidráttartalmat.


Sütiknél az én ízlésem szerint klasszisokkal finomabb, ha olajos magvat használsz, amennyiben ezt nem tartod egészségtelennek (vannak csoportok, akik igen). Nem palacsintánál, ott a zab magliszttel teljesen jó választás lesz, akár a kérdésben szereplő módon, csak ízre nem mindenkinek jön be.

2017. febr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!