Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Ez most paleo, vagy nem?

Ez most paleo, vagy nem?

Figyelt kérdés

15 dkg zabpehelylisztet + kb. 10 kg rizslisztet használtam 2 db tojás + kb. fél liter buborékos vízzel kavartam meg palacsintának.

Nekem ez most nagyon bejött, azért gyanús, hogy egyáltalán belefér-e a paleo-ba, vagy ez minden, csak nem paleo? :))))



2013. júl. 16. 11:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
hááát... sem a zabpehely, sem a rizsliszt nem éppen paleo
2013. júl. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Nem az
2013. júl. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
79%

Nem, ez gluténmentes-csinta, a paleocsinta az keményítőszegény is kellene legyen.


Ezért mondjuk a fincsi gesztenyeliszt számomra kissé kérdéses.

2013. júl. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem teljesen paleo
2013. júl. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Akkor most "elvileg" jó, mert az egész kúrába azért vágtam bele, hogy a glutént kizárjam az étkezésemből, és lehetőleg minél kevesebb ch-t vigyek be.


De Tápinál ezt a "fincsi gesztenyét" nem értem, miről beszél.


De ha tudtok olyan lisztet, amiben se glutén, se keményítő, se magas ch-tartalom, akkor azt a segítséget is szívesen fogadom, és előre is köszönöm!


Ja! és egyébként egy órahosszát hagytam állni bekavarás után. És holnap, ugyanezzel a módival, mármint hogy hagyom állni egy órahosszát, megpróbálom ismét a nokedlit. Talán akkor nem megy úgy szét a főző-vízben, hogy még a tésztaszűrő sem tudja "megtartani"! :)))

2013. júl. 16. 15:51
 6/26 A kérdező kommentje:
Egyébként pacsik mentek, köszi!
2013. júl. 16. 15:55
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, Tápi arra gondolt, hogy a gesztenyeliszt szénhidrátgazdag, mivel a gesztenye is az. A többi olajos mag inkább zsírban gazdag, persze szénhidrát is jócskán van bennük, de többnyire rost formájában. Viszont a gesztenyelisztre szoktak esküdni a sütiző paleósok... Több helyen olvastam, hogy paleocsintának és paleo tésztának az a tuti.

Amit Te csináltál, az szénhidrátban gazdag, hiszen a rizs is, a zabpehely is szénhidrátdús. Viszont én még nem találtam olyan paleocsinta receptet, ahol annyira jól összeáll a tészta, mint a rizsliszt és zabpehelyliszt esetében. Mondjuk még kezdő vagyok ebben s a paleocsinta nem is oly fontos számomra. Azért kutakodom :) A kókuszos banános volt eddig a legjobb, de nem szeretem hőkezelni a gyümölcsöket, csak jobb híján próbálkoztam vele. Ízre remek volt.

Nyilván a gluténmentessége miatt a Te verziód is jobb, mint a rendes :)

2013. júl. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

... rizs is, zabpehely is szénhidrát-dús...

A nulla ch-tartalomhoz viszonyítva valóban sokkal több! A búzalisztből készült kenyérfélékhez viszonyítva már jobb, mert annál viszont lényegesen kevesebb!


És ha azt vesszük, hogy az eltelt 3 hét alatt egyszer sütöttem 25 dkg lisztből a hindu-palacsintát, azon rágódtam, a 3 hét alatt össz. fél kg. normál-kenyérrel csaltam meg magam. (3 hét alatt fél kg.!) És ez a mai palacsinta.

És a 3 hét alatt semmi más lisztes-tésztás-kenyeres kaját nem ettem, egyetlen falatot sem!!!!

Csak húsféle, zöldség-gyümölcs, tojás, levesnek, főzeléknek, sütve-főve-párolva!


Az keresít el, hogy a centi mutat javulást csípőben-derékban, de a mérleg szerint viszont egyetlen dekát sem fogytam 3 hét alatt!

Egyáltalán van értelme ezt csinálnom? Hogy itt van a finom pirosra érett paprika, a fincsi, vastag húsú paradicsom, és nem pakolhatom meg vele a zsíros/vajas kenyeret, mert az tele van ch-val, meg tele van gluténnal. És fogyásban pedig semmi!!!! ?????

2013. júl. 16. 17:21
 9/26 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom, s megnéztem a táblázatot is, a búza, a rizs és a zabpehely hasonlóan szénhidrátdús... Az OK, hogy gluténmentes és keveset eszel belőle, ez nyilván jó dolog :)


Ha centiben mérhető a változás, mi a gond? Kit érdekel, hány kiló vagy? Az ismerőseid s aki csak rád néz, az mérlegre állít, s azután ítéli meg, csinos vagy-e vagy mi? A centi és a kinézet számít.


A paprika és a paradicsom engem is csábít, a kenyér nem, én rántottához eszem és magában is :) De magkenyeret is lehet sütni, ha annyira akarod, bár merőben más az állaga, mint a kenyérnek, az tény. De lehet zöldséget enni hozzá, azt a szerepet betölti, s szárazabb valami, mint a rántotta (miközben tele van zsírral, legalábbis az enyém, magliszteket nem használok, csak olajos magvat, tojást, opcionálisan plusz zsiradékot).

De az se gond, ha a nem gluténos keményítős cuccokat eszed, ha Neked az jó. Mindenképpen sokkal jobban táplálkozol, mint a nagy átlag, fogysz is vele...

2013. júl. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Julie S ***** válasza:
100%

Mi a gond?! Három hét alatt hova sietsz?! Ha a centi változást mutat, az jó. Idővel a mérleg is fog majd.


Amúgy érdekes ez a kenyérfüggőség. Én három és fél éve nem ettem egy falat kenyeret sem (magkenyeret sem) és egyáltalán nem hiányzik (a kezdetekben sem hiányzott). Eszembe sem jut még csak rá gondolni sem. És amikor más eszi előttem, akkor sem tudok már ételként tekinteni rá. Ez egyébként csak szokás és gondolkodásmód kérdése.

2013. júl. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!