Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szigorú candida-diétát ti...

Szigorú candida-diétát ti mióta tartjátok, vagy meddig bírtátok? Normális, hogy testileg elgyengülök tőle?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Körülbelül 2-2 és fél hónapja csinálom, nem iszok tejet, nem eszek cukrot, élesztőt, tojást, fehér lisztes dolgokat már évek óta amúgy sem, és minden egyebet kerülök, ami tiltott. A gond az, hogy alapból nagyon vékony voltam, de emiatt csak fogytam tovább, ráadásul mentálisan is elég fárasztó az egész. Sok diétát le kellett már folytatnom, szóval nem a kitartásommal van a gond, egyszerűen csak kicsit már brutálisnak érzem néha, hogy lényegében csak pár fajta étel között ingázok. Nincs időm munka mellett extrém ételkülönlegességeket gyártani, de azért igyekszek rendesen és sokoldalúan táplálkozni, feltalálom magamat, vitaminokat is eszek, de teljesen kivagyok.

Akik szintén ezt tartják, hogy bírjátok? Egyáltalán van haszna az ekkora mértékű szigorúságnak, vagy simán csak próbáljam minimálisra csökkenteni például a tejfogyasztást és a többit? Vagy esetleg van valami szuper dolog a teafaolaj, kókuszolaj, grapefruitmag cseppek és a gyógynövényeken kívül, ami ténylegesen használna mondjuk egy lazább diéta mellett?

Nagyon sok orvosnál jártam már, nem tudnak nekem érdemben segíteni, mindegyik mást mond.

Előre is köszönöm a segítséget.



2017. febr. 8. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jelzi a tested, hogy nem jó úton jársz. Vegyél jó erős probiotikumot, és étkezz rendesen! Ez ki fogja szorítani a candidát, ha hónapokig szeded folyamatosan.
2017. febr. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sokat szedek probiotikumot, csak a női gondjaimat nem oldotta meg sajnos. :( Te így csináltad egyébként?

Amúgy azt hittem, nehezebben fogom bírni (anno egyszer már megpróbáltam, de 3 hónapnyi önkínzás után fel kellett adnom, annyira lefogytam), de még így is iszonyatosan nehéz, főleg tényleg fejben. Ha lenne miből fogynom, még talán jól is jönne, de konkrétan kilátszanak a csontjaim. Attól tartok csak, hogy tényleg ez a diéta lenne a megoldás, én meg abbahagyom, és azzal még rosszabbat teszek... nem tudom, mi lenne a megoldás.

2017. febr. 8. 20:38
 3/6 anonim ***** válasza:
A gyömbérteát próbáltad már?
2017. febr. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mostanaba rendezgettem a lelelteimet es az egyik rakszuros papiron az volt,h candidat talaltak.Szoltak,h menjek be receptert,de nem mondtak,h dietaznom kellene.Meg mindig vannak kozbe gondjaim,de azota egy tenyesztes sem mutatott ki candidat.Ha meg mindig vannak panaszaid nem lehet,h valami mastol van?
2017. febr. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is ajánlom neked Petra Neumayer Természetes antibiotikumok c. könyvét. Pdf-ben is elérhető, én mostanában bukkantam rá.

A diétád nem lehet túl jó, ha erőtlen vagy és szenvedsz tőle. Az enyém kicsit más, és csak az első héten voltak kellemetlen tüneteim a ch hirtelen csökkentése miatt. Az azóta eltelt másfél évben teljesen jól éreztem magam, még jobban, mint előtte.

Én is fogytam pár kilót a legelején, de kb. 18,5-ös BMI-nél megállt a fogyásom, és így sem vagyok csont és bőr. Arra azért odafigyelek, hogy elég kalóriához jussak a megengedett ételeimből, a zsír- és fehérjebevitelem magasabb, mint a diéta előtt volt és sokkal több zöldséget eszem. Tojást végig ettem, nem is értem, te miért nem. Nálam alap a napi 2 tojás, 15-20 dkg hús vagy belsőség, 2 evőkanál kókuszzsír, mellé még olivaolaj, és állati zsírokat is használok sütéshez. Persze gyógy- és fűszernövényeket is napi szinten használok.

Összességében én úgy érzem, eredményes volt a diétám, a tüneteim megszűnése és az immunrendszerem látványos javulása erre utal.

Ha érdekelnek részletek az étrendemmel kapcsolatban, írj privit.

2017. febr. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nekem még régebben mutatták ki a candidát, egy nőgyógyász. Akkor belekezdtem a diétába, de rendes táplálékbevitel mellett is fogytam. Sokat. Abba kellett hagynom, és most vettem elő újra. Vannak pozitív változások, de életem végéig nem fogom tudni ezt folytatni, maximum még jobban csökkenteni az édességeket és egyebeket a későbbiekben. Nem mintha eddig nem figyeltem volna oda a helyes táplálkozásra, bár az igaz, hogy az immunrendszerem elég gyengusz. Viszont ez tényleg nem fog menni örökre, alapból meg vagyok lőve egy csomó mindennel a glutén és laktózérzékenységem miatt, most már konkrétan nem marad semmi a végén, amit ehetek?

Utolsó, írtam privátot, remélem nem bánod. :)

Köszi a válaszokat!

2017. febr. 9. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!