Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Komoly diétában elfér napi...

Komoly diétában elfér napi egy banán?

Figyelt kérdés

Semmilyen hozzáadott cukrot tartalmazó diéta szeretnék fogni, ami alapvetően

fehérjeforrás: csirkemell, pulykamell, lazac, tilápia, tojásfehérje

széndhidrát forrás: zabpehely, fehérrizs, barnarizs, hajdina, puffasztott rizs, durumtészta

zsírforrás: (lazac), lenmagolaj, tökmagolaj, dioólaj, olívaolaj (sima + extra szűz)


mellé ásványvíz, tengeri só, fahéj, zöldvényi fűszerek, zöldségek (főként saláta, paradicsom, brokkoli, kelbimbó, spárga, kígyóuborka, paprika)


VISZONT, valljuk be akármennyire jó élelmiszerek ezek, nem túl édesek, ezért futó és súlyzós edzések után egy banán, mint finomságnak mennyire férne bele? 85kg vagyok 75-70kg a célom 20 hét alatt.



2017. febr. 12. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs a banánnal. Sokkal nagyobb probléma ez a sok többszörösen telítetlen növényi olaj, amit magadba locsolsz.
2017. febr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A banán az nagyon jó, főleg súlyzós edzés után.
2017. febr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincs vele. Ehetsz több banánt is, ha akarsz s neked jólesik. Van benne pár igen fontos tápanyag, bár ez sok ételről elmondható.


Diéta kérdése is. Az én ketogén diétámban nyilván jóval kevesebb banán van, de ki nem hagyom. Egész jó étel, persze az ökulábnyomunk méretét növeli, de ez van.

2017. febr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem napi kettő is belefért, sőt más gyümölcsök is, igaz, én nem ettem/eszek gabonát. Tervezd úgy a ch beviteledet, hogy beleférjen, hasznos étel.
2017. febr. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, kicsit mentálisan is megnyugodtam most.


Első válaszoló miért írtad problémának az olajokat?

2017. febr. 12. 19:05
 6/9 anonim ***** válasza:
A túl sok többszörösen telítetlen olaj lassítja az anyagcseréd, mert gátolja a pajzsmirigyed, míg a telített zsír pont fordítva hat. Emellett a túl sok telítetlen zsír gyorsítja az öregedést, növeli a rákos megbetegedések kockázatát.
2017. febr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én növényi étrenddel tömegelek is meg szálkásítok is...

Egy jól megtervezett étrendbe akármi belefér...

Van mikor szálkásítás alatt 1kg banán is lecsúszik 1 nap alatt.

2017. febr. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne feljetek mar ennyire a szenhidrattol! A zsirfogyasztast kell minimalizalni, eleget kell sportolni, es enni!
2017. febr. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem kell minimalizálni a zsírfogyasztást... 300 grammal is lehet fogyni, ha elégetjük. Sokunknak sokkal jobb a zsír, mint a ch. Egyiktől sem kell félni, max. az egyiket minimalizálni, HA nekünk az felel meg. Illetve mit nevezünk minimalizálásnak? Én a zsírt is minimalizálom, amennyire bírom, 100g körül van, évekig tartott, míg erre a szintre le tudtam szorítani. S a ch-t sem minimalizálom, mert 20-40 gramm mindig megvan, lehetne 5 is, főleg, hogy nem esszenciális tápanyag.

De a fő, hogy a deficit fogyaszt, az pedig bármennyi cukorral vagy zsírral elérhető. Az egészséges étrendbe is belefér rengeteg ch vagy rengeteg zsír is (mindkettő az más lapra tartozik, de van, aki nem tud máshogyan élni s neki megfelel), nem ezen múlik. Mindkettő jó energiát biztosít s van, akinek sok kell.

2017. febr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!