Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Orrsövény műtét után vagyok...

Orrsövény műtét után vagyok három héttel, kivágták az uvulámat is (ínyvitorla) alvás közbeni légzéskimaradás miatt. Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Olyan problémám van,hogy mivel kivágták az uvulámat egyszerűen nem tudok úgy inni,hogy jól essen.

Bármilyen italt fogyasztok olyan érzésem van,mintha az orromba is jutna,és ez nagyon idegesítő,félek,hogy már soha sem fogok igazán élvezni egy hideg üdítőt,egy sört,kakaót,vagy bármit.

Fog ez változni?

Vagy örökre így marad?


2017. febr. 12. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:

32 éves nő vagyok,voltak gondjaim a manduláimmal és a megszokottnál jóval nagyobb uvulámmal.2 éve kivetetem a manduláim és akkor eltávolították az uvulámat is.Eleinte nálam is voltak hasonló tünetek,mint amiről írsz,de nekem hamar megszüntek.Már semmi gondot nem okoz,hogy nincs uvulám.Neked is teljesen levágták vagy csak kisebbítették?

[link]

Nekem a műtét óta nincs probléma a torkommal.Neked milyen lett?

2017. febr. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nekem is teljesen eltávolították az uvulám.

Mandulaműtét viszont nem volt.

Örülök,hogy elmúlt,ha neked is ilyen problémád volt,ez reményt ad nekem is.

Mennyi idő telt el körülbelül a műtét után,hogy érezted ezt a problémát és mennyi idő alatt jött helyre?

Valamennyire emlékszel?

2017. febr. 13. 21:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos igazából már nem nagyon emlékszem,hogy nekem mennyi idő után szünt meg ez a probléma.Mivel a megszokottnál jóval nagyobb volt az uvulám,állandó idegentest érzés volt a torkomban és irritálta a nyelvgyököm.A műtét után nekem a nyelés volt furcsa egy ideig,de hogy a folyadék az orromba jutna,azt tovább éreztem.Ha nem figyetem rá,nem volt vészes.Olyan 2,esetleg 3 hónapig tarhatott.Már megszoktam,egyáltalán nem érzem,hogy hiányozna az uvulám.

Ja...és nekem azóta megszünt a garatreflex.Addig egy egyszerű torokvizsgálatot sem bírtam öklendezés nélkül,most nem okoz gondot ha a torkomig lenyomják a spatulát vagy a gégetükröt.Gondolom a te uvulád is nagy volt,azért kellett eltávolítani.Mennyi idős vagy?

Ha esetleg tudnál képet mutatni a torkodról,megnézném neked milyen lett a műtét után.

2017. febr. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

21 éves férfi vagyok.

Képet sajnos nem tudok küldeni,nem látok rá opciót,de annyit tudok mondani,hogy az én uvulám azért kellett kiműteni,mert alvás közben komoly légzéskimaradásaim voltak.Most viszont teljesen rendbe jött a műtétnek köszönhetően.Kicsit javulgat ez az ivási nehézség,de még mindig nem az igazi.Próbálok úgy nyelni,hogy ne juthasson az orrom irányába.

Köszönöm a válaszokat,igazán megnyugtató! :)

2017. febr. 17. 21:49
 5/5 anonim ***** válasza:
A nyelés rendbe fog jönni legyél türelmes,azért olyan 2 hónap kell hozzá.Ha légzés gondok voltak,a manduláidat is érdemes lett volna kivetetni.A képet fel kell tenni a Képfeltöltés-re vagy a Képhost-ra és a linket ide bemásolni.
2017. febr. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!