Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen proteint vegyek?

Milyen proteint vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves lány vagyok, 60-62 kg körül, 175cm. Nem rég (kb egy hónapja) kezdtem el edzeni (és életmódot váltani). Általában egy héten 3-4szer edzek kb 1órát vagy kicsivel többet itthon. Igazából mindenre edzek, de leginkább fenékre, combra és hasra. Próbálok rendszeresen és egészségesebben táplálkozni, de a suli mellett nem mindig jön össze, ezért elég kevés fehérjéhez jutok hozzá. Szeretnék proteint venni, de nem tudom milyen lenne a megfelelő. Tudnátok ebben segíteni?

+1 kérdés: valamelyik ismerősöm azt állítja, a protein (ha mellette edzünk rá), megnöveli a fenék méretét. Ez tényleg igaz?! Csak mert elsősorban egy nagyobb, formásabb fenék érdekében kezdtem el edzeni:D

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. febr. 19. 11:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Neked napi 100g fehérjénél több biztos nem kell. Ennyi sincs meg az étrendedben? Ha nincs meg, és nincs bajod a tejtermékekkel, akkor vegyél tejsavófehérjét!

Az ismerősöd butaságot beszél. A feneked attól nő meg, ha nő az ott található izom tömege, azaz edzel rá, és beviszel elég tápanyagot (nem csak fehérjét, az összes kalória és a zsírbevitel is fontos). Rosszabb esetben attól is nőhet, ha oda szedsz fel zsírt. A fehérjepor nem csodaszer, nem nő tőle az izomtömeged, csak akkor használ valamit, ha amúgy a táplálkozásod fehérjeszegény.

2017. febr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tedd rendbe az étkezésed. A suli nem kifogás. Van, aki 10-12 óürában dolgozik és megoldja a konditermet és a tiszta s elég fehérjedús étkezést is (bár ez már kemény). Egyszerűen vigyél fehérjedús ételt a suliba, mégis mi ebben a nehéz?

A fehérjepor amúgyis csak kiegészítésnek felel meg, jó étrend is kell mellé. De a te kis fehérjeigényedet simán meg lehet oldani rendes ételből.


A fenék mérete a hízástól (kalóriatöbblet) vagy az izmosodástól (ehhez kell fehérje s ha nem vagy kezdő, kalóriatöbblet s edzés is) nő.

A fehérjepor fehérje! Ha attól (bár csak attól nem) nő valami, akkor a hústól, tojástól, zöldborsótól is ugyanúgy nő... Nincs benne semmi extra különleges anyag.

2017. febr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!